Cykl spotkań „Na ścieżkach antropologii – Człowiek, cielesność, płciowość”

5.12.22 / G. 17:00

Na ścieżkach antropologii to cykl spotkań – seminariów, warsztatów, wykładów w ramach projektu Karol Wojtyła Fellowship. Zapraszamy studentów, doktorantów i wszystkich zainteresowanych tym tematem do udziału w rocznym cykl spotkań. Na każdy cykl spotkań będą obowiązywać osobne zapisy. Projekt zakończy się szkołą letnią, w czasie której uczestnicy pogłębią swoją wiedzę oraz będą mieli możliwość odbycia staży i praktyk w różnych instytucjach życia publicznego, redakcjach, biurach poselskich oraz urzędach miejskich.

Trwa pierwszy cyklu spotkań „Człowiek, cielesność, płciowość
FORMULARZ: kliknij

Kwestia cielesności i płciowości stanowi obecnie jeden z kluczowych współczesnych dyskursów, w którym ścierają się różnorodne koncepcje człowieka i odmienne systemy wartości. Jedni chcą przedefiniować cielesność i seksualność człowieka, uznając je za konstrukty kulturowe. Inni szukają oparcia w koncepcji natury ludzkiej i koncepcji człowieka wywodzących się z myśli greckiej i chrześcijańskiej.

Zapraszamy na cykl 5 spotkań prezentujących teologię ciała Jana Pawła II na podstawie tekstów źródłowych w odniesieniu do współczesnych problemów w rozumieniu cielesności i płciowości człowieka.


Terminy i miejsce spotkań:


  • 7 listopada
  • 14 listopada
  • 21 listopada
  • 28 listopada
  • 5 grudnia

Spotkania odbywać się będą o godzinie 17:00 w zabytkowej Kamienicy – ul. Foksal 11.


Prowadzący:


dr hab. Dominika Żukowska-Gardzińska, prof. UKSW – teolog kultury, wykładowca akademicki, ekspert od nauczania Jana Pawła II;

dr Bartosz Wieczorek – filozof, etyk, wykładowca akademicki, ekspert Centrum Myśli Jana Pawła II.

Dodano: