Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kuźnia

Warsztaty „Kuźnia” kierujemy do uczniów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II w wieku gimnazjalnym oraz licealnym.

Nie tworzymy typowej kuźni – z kowalem, młotem czy kowadłem, ale nasze spotkania posiadają wiele cech takiego warsztatu. Chodzi przede wszystkim o wykucie, o stworzenie czegoś wartościowego. Nie ma tu kowala – zajęcia prowadzą starsi stypendyści-studenci, nie ma młota i kowadła – są ciekawe i zachęcające do refleksji zajęcia, nie ma wreszcie zwykłego metalu – prawdziwym kruszcem są umysły i serca stypendystów. Celem „Kuźni” jest wydobycie z tego kruszcu kształtów prawdziwego człowieczeństwa, takiego, o jakim nauczał Jan Paweł II.

Nasza „Kuźnia” to comiesięczne spotkania, podczas których młodzi mieszkańcy stolicy poznają nauczanie papieża Polaka. Kształtują przez to swoje opinie i postawy życiowe.

Zapraszamy już dziś do naszej „Kuźni”!

Opublikowano 23.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.