Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kuźnia

Warsztaty „Kuźnia” kierujemy do uczniów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II w wieku gimnazjalnym oraz licealnym.

Nie tworzymy typowej kuźni – z kowalem, młotem czy kowadłem, ale nasze spotkania posiadają wiele cech takiego warsztatu. Chodzi przede wszystkim o wykucie, o stworzenie czegoś wartościowego. Nie ma tu kowala – zajęcia prowadzą starsi stypendyści-studenci, nie ma młota i kowadła – są ciekawe i zachęcające do refleksji zajęcia, nie ma wreszcie zwykłego metalu – prawdziwym kruszcem są umysły i serca stypendystów. Celem „Kuźni” jest wydobycie z tego kruszcu kształtów prawdziwego człowieczeństwa, takiego, o jakim nauczał Jan Paweł II.

Nasza „Kuźnia” to comiesięczne spotkania, podczas których młodzi mieszkańcy stolicy poznają nauczanie papieża Polaka. Kształtują przez to swoje opinie i postawy życiowe.

Zapraszamy już dziś do naszej „Kuźni”!

Opublikowano 23.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.