Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kuźnia – spacerem po Kampinosie

Czas na pierwsze spotkanie.

W niewielkim gronie kilkoro najbardziej odpornych na chłód oraz zaprawionych w pieszej wędrówce „Kuźniowiczów” spotkało się na kampinoskim szlaku.

Nie bez kozery pierwsze nasze spotkanie wypadło w podwarszawskim parku narodowym. Tematem tegorocznej „Kuźni” są wartości, o których wspominał papież podczas swojej pierwszej wizyty w Polsce. Wśród tych wartości znajdziemy: wolność, patriotyzm, ojczyznę. Dlatego też celem naszej wedrówki był cmentarz w Palmirach – miejsce, gdzie spoczywają osoby pomordowane przez hitlerowskiego okupanta za to, że byli Polakami. Chcieliśmy odwiedzić to miejsce, zapalić świeczkę – oddać hołd ludziom, dla których miłość ojczyzny oznaczała oddanie się aż do końca.

Mimo, że dzień był dość chłodny, spacer upłynął nam w miłej i ciepłej atmosferze, a Kampinos jesienią jest piękny…

[nggallery id=72]

Opublikowano 22.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.