Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kuźnia – spacerem po Kampinosie

Czas na pierwsze spotkanie.

W niewielkim gronie kilkoro najbardziej odpornych na chłód oraz zaprawionych w pieszej wędrówce „Kuźniowiczów” spotkało się na kampinoskim szlaku.

Nie bez kozery pierwsze nasze spotkanie wypadło w podwarszawskim parku narodowym. Tematem tegorocznej „Kuźni” są wartości, o których wspominał papież podczas swojej pierwszej wizyty w Polsce. Wśród tych wartości znajdziemy: wolność, patriotyzm, ojczyznę. Dlatego też celem naszej wedrówki był cmentarz w Palmirach – miejsce, gdzie spoczywają osoby pomordowane przez hitlerowskiego okupanta za to, że byli Polakami. Chcieliśmy odwiedzić to miejsce, zapalić świeczkę – oddać hołd ludziom, dla których miłość ojczyzny oznaczała oddanie się aż do końca.

Mimo, że dzień był dość chłodny, spacer upłynął nam w miłej i ciepłej atmosferze, a Kampinos jesienią jest piękny…

[nggallery id=72]

Opublikowano 22.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.