Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kultura pamięci. 100-lecie urodzin Jana Pawła II. Wybrane zagadnienia

Kultura pamięci. 100-lecie urodzin Jana Pawła II. Wybrane zagadnienia

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją „Kultura pamięci.100-lecie urodzin Jana Pawła II. Wybrane zagadnienia” poświęconą analizie kulturotwórczej roli Jana Pawła II.

Książka jest rezultatem projektu „Kultura pamięci.100-lecie urodzin Jana Pawła II”, w ramach którego Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowało międzynarodową konferencję naukową oraz seminaria w czterech wybranych miastach – Krakowie, Oświęcimiu, Zakopanem oraz Częstochowie.

Publikacja zawiera fragmenty wykładów ze zorganizowanych spotkań, analizę wpływu papieża na kulturę – zwłaszcza w tych miastach oraz infografiki prezentujące oddziaływanie Jana Pawła II w Polsce i na świecie na życie mieszkańców miast i działalność lokalnych społeczności.

Projekt „Kultura pamięci. 100-lecie urodzin Jana Pawła II” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – interwencje 2020”  

Pobierz

Opublikowano 29.10.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.