Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Książka kard. Dziwisza o JP2

Ks. kard. Stanisław Dziwisz, Pielgrzym Miłości – świadectwo o słudze Bożym Janie Pawle II, Wydawnictwo św. Stanisława BM Archidiecezji Krakowskiej, Kraków 2006.


 

 

Nowa książka kardynała Dziwisza

Na półki księgarskie trafiła publikacja pt. Pielgrzym Miłości – świadectwo o słudze Bożym Janie Pawle II autorstwa kard. Stanisława Dziwisza. Książka zawiera wypowiedzi metropolity krakowskiego, w których daje on świadectwo o Janie Pawle II. Teksty zostały ułożone są w porządku chronologicznym. Jednym z pierwszych jest homilia inaugurująca posługę metropolity krakowskiego wygłoszona 27 sierpnia 2005 roku na Rynku Krakowskim. W książce można znaleźć nie tylko przemówienia wygłoszone z okazji wielkich ogólnopolskich wydarzeń, takich jak rozpoczęcie i zakończenie procesu rogatoryjnego Sługi Bożego Jana Pawła II, czy I rocznicy śmierci Ojca ¦więtego. Są też wypowiedzi przy okazji wydarzeń lokalnych.

jk

(cytat za: „Wiadomości KAI” nr 41 (758), niedziela 15.10.2006.)

 

Opublikowano 13.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.