Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kryzys może być szansą na rozwój

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Katarzyny Górczyńskiej oraz tytuł odcinka Kryzys może być szansą na rozwój

Nowy odcinek podcastu „Słuchając drogi” tworzonego przez Centrum Myśli Jana Pawła II jest już dostępny. Tematem audycji jest szeroko rozumiany kryzys, a opowiada o nim psycholog i terapeuta Katarzyna Górczyńska.

Podczas spotkania Marcin Nowak, autor projektu „Słuchając drogi” wspólnie z gościem rozmawiają o:

  • strategiach wychodzenia z kryzysu,
  • roli lęku w doświadczaniu kryzysu,
  • kryzysie wynikającym ze straty,
  • różnicy między kryzysem psychologicznym a rozwojowym,
  • braku umiejętności przystosowywania się,
  • problemach, które obnażyła pandemia,
  • i o tym, że kryzys może być zagrożeniem, ale może być też szansą na zmianę.

„- Przyzwyczailiśmy się do tego, że wiele rzeczy jest nam po prostu dane. Tymczasem, nie da się poradzić z kryzysem nie mierząc się z trudnościami” – mówi Katarzyna Górczyńska.

********

„Słuchając drogi” to audycja dla wszystkich, którzy są ciekawi drugiego człowieka, świata i idei, które mogą nam pomóc żyć z sensem. Pilotażowy cykl składa się z ośmiu rozmów o współczesnym życiu i otaczającej nas rzeczywistości. Ich prowadzącym jest Marcin Nowak – autor projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii i duchowości. Każdy odcinek podcastu ma dedykowaną, autorską treść. Do każdej audycji zostali zaproszeni inni goście, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Materiały do posłuchania skupiają się wokół tematów: kultura cyfrowa, społeczeństwo, rodzina, przyroda, duchowość, psychologia oraz podróże.


Zapraszamy do rozmowy. Dołączcie do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi 

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszam do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl.

Posłuchaj

Opublikowano 17.02.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.