Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kryzys może być szansą na rozwój – nowy odcinek „Słuchając drogi”

Nowy odcinek podcastu „Słuchając drogi” tworzonego przez Centrum Myśli Jana Pawła II jest już dostępny. Tematem audycji jest szeroko rozumiany kryzys, a opowiada o nim psycholog i terapeuta Katarzyna Górczyńska.

Podczas spotkania Marcin Nowak, autor projektu „Słuchając drogi” wspólnie z gościem rozmawiają o:

  • strategiach wychodzenia z kryzysu,
  • roli lęku w doświadczaniu kryzysu,
  • kryzysie wynikającym ze straty,
  • różnicy między kryzysem psychologicznym a rozwojowym,
  • braku umiejętności przystosowywania się,
  • problemach, które obnażyła pandemia,
  • i o tym, że kryzys może być zagrożeniem, ale może być też szansą na zmianę.

„- Przyzwyczailiśmy się do tego, że wiele rzeczy jest nam po prostu dane. Tymczasem, nie da się poradzić z kryzysem nie mierząc się z trudnościami” – mówi Katarzyna Górczyńska.

Zapraszam do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

********

„Słuchając drogi” to audycja dla wszystkich, którzy są ciekawi drugiego człowieka, świata i idei, które mogą nam pomóc żyć z sensem. Pilotażowy cykl składa się z ośmiu rozmów o współczesnym życiu i otaczającej nas rzeczywistości. Ich prowadzącym jest Marcin Nowak – autor projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii i duchowości. Każdy odcinek podcastu ma dedykowaną, autorską treść. Do każdej audycji zostali zaproszeni inni goście, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Materiały do posłuchania skupiają się wokół tematów: kultura cyfrowa, społeczeństwo, rodzina, przyroda, duchowość, psychologia oraz podróże.