Kreskówki o JP2

Prezentacja pierwszego filmu rysunkowego o Janie Pawle IIPierwszy film rysunkowy o Janie Pawle II, wyprodukowany w Hiszpanii, zaprezentowano we wtorek [17.10.2006.] w Rzymie. Animowana opowiesć o życiu polskiego papieża nosi tytuł Jan Paweł II, przyjaciel całej ludzkosci.

Film otwiera symboliczna scena dialogu między dziennikiem papieża a jego piórem, opłakującymi swego własciciela w dniu jego smierci 2 kwietnia 2005 roku. Do rozmowy przyłączają się dwa gołębie mówiąc o Janie Pawle II jako o wielkim obrońcy pokoju i wolnosci oraz biednych.

Trwająca godzinę rysunkowa historia powstała w Barcelonie we współpracy z Watykańskim Osrodkiem Telewizyjnym CTV. Jej autorem jest Jose Luis Lopez-Guardia, który niegdys pracował dla wytwórni Disneya.

Film opowiada o kolejnych etapach życia przyszłego papieża począwszy od jego dzieciństwa i młodosci aż po konklawe 1978 roku.

Na płycie DVD z filmem znajduje się także 27-minutowy materiał dokumentalny, opowiadający o 27 latach pontyfikatu papieża Polaka w przystępny sposób, zrozumiały także dla dzieci.

Autor filmu poinformował na konferencji prasowej w Radiu Watykańskim, że przed Bożym Narodzeniem kreskówka będzie w sprzedaży w co najmniej 80 krajach swiata.

Lopez-Guardia podkreslił, że wybrał animację jako najlepszy sposób przybliżenia postaci Jana Pawła II najmłodszym.

Wielkie uznanie dla tej inicjatywy wyrazili obecni na prezentacji watykańscy hierarchowie.

(podano za PAP)

Zobacz także: www.cavincooperprods.com

 

Dodano: