Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kreskówki o JP2

Prezentacja pierwszego filmu rysunkowego o Janie Pawle IIPierwszy film rysunkowy o Janie Pawle II, wyprodukowany w Hiszpanii, zaprezentowano we wtorek [17.10.2006.] w Rzymie. Animowana opowiesć o życiu polskiego papieża nosi tytuł Jan Paweł II, przyjaciel całej ludzkosci.

Film otwiera symboliczna scena dialogu między dziennikiem papieża a jego piórem, opłakującymi swego własciciela w dniu jego smierci 2 kwietnia 2005 roku. Do rozmowy przyłączają się dwa gołębie mówiąc o Janie Pawle II jako o wielkim obrońcy pokoju i wolnosci oraz biednych.

Trwająca godzinę rysunkowa historia powstała w Barcelonie we współpracy z Watykańskim Osrodkiem Telewizyjnym CTV. Jej autorem jest Jose Luis Lopez-Guardia, który niegdys pracował dla wytwórni Disneya.

Film opowiada o kolejnych etapach życia przyszłego papieża począwszy od jego dzieciństwa i młodosci aż po konklawe 1978 roku.

Na płycie DVD z filmem znajduje się także 27-minutowy materiał dokumentalny, opowiadający o 27 latach pontyfikatu papieża Polaka w przystępny sposób, zrozumiały także dla dzieci.

Autor filmu poinformował na konferencji prasowej w Radiu Watykańskim, że przed Bożym Narodzeniem kreskówka będzie w sprzedaży w co najmniej 80 krajach swiata.

Lopez-Guardia podkreslił, że wybrał animację jako najlepszy sposób przybliżenia postaci Jana Pawła II najmłodszym.

Wielkie uznanie dla tej inicjatywy wyrazili obecni na prezentacji watykańscy hierarchowie.

(podano za PAP)

Zobacz także: www.cavincooperprods.com

 

Opublikowano 13.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.