Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kraków – spotkanie 10.01.2009

Tym razem uczestnicy Papolandii śladami Jana Pawła II udali się do Krakowa. Poznali miejsca, gdzie Ojciec Święty przemawiał do wiernych podczas pielgrzymki w 1979 roku. Jednym z nich był kościół

oo. Franciszkanów, gdzie miało miejsce szczególne spotkanie Jana Pawła II z ludźmi chorymi. Papież powiedział wówczas znamienne słowa: „Niech będą błogosławieni ci wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób są miłosierni i niech oni miłosierdzia dostąpią, tak, jak nam powiedział Pan.”.

Idąc za tym przesłaniem przybyli zastanawiali się nad tym, jak sami mogą pomóc ludziom chorym i samotnym, tym którzy żyją obok nich – niewidomej sąsiadce czy chodzącemu o kulach koledze ? Był też czas na wspólną zabawę, poznanie swoich zainteresowań i posiłek.

Kolejny przystanek na trasie pielgrzymki za nami!

[nggallery id=102]

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.