Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kraków – spotkanie 10.01.2009

Tym razem uczestnicy Papolandii śladami Jana Pawła II udali się do Krakowa. Poznali miejsca, gdzie Ojciec Święty przemawiał do wiernych podczas pielgrzymki w 1979 roku. Jednym z nich był kościół

oo. Franciszkanów, gdzie miało miejsce szczególne spotkanie Jana Pawła II z ludźmi chorymi. Papież powiedział wówczas znamienne słowa: „Niech będą błogosławieni ci wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób są miłosierni i niech oni miłosierdzia dostąpią, tak, jak nam powiedział Pan.”.

Idąc za tym przesłaniem przybyli zastanawiali się nad tym, jak sami mogą pomóc ludziom chorym i samotnym, tym którzy żyją obok nich – niewidomej sąsiadce czy chodzącemu o kulach koledze ? Był też czas na wspólną zabawę, poznanie swoich zainteresowań i posiłek.

Kolejny przystanek na trasie pielgrzymki za nami!

[nggallery id=102]

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.