Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Korki z kreatywności

Matematyka, język, geografia… Codzienne przedmioty w szkole, na studiach… Zakuć, zdać, zapomnieć… A jednak to nie wszystko. Jest coś, o czym zapomina się w wielu szkołach, rozwijających głównie prawą półkulę. Centrum Myśli Jana Pawła II przed świętami Bożego Narodzenia postanowiło nadrobić te zaległości i udzielić nam korepetycji… Z kreatywności!

foto

Wyjść poza schemat

Jednym z zadań, które wykonaliśmy, było połączenie kilku kropek czterema liniami… Proste? Wcale nie! Głowiliśmy się, głowiliśmy, a rozwiązania jak nie było, tak nie było… Dopiero kiedy wyszliśmy poza narysowany schemat kropek, okazało się, że wykonanie tego zadania jest jak najbardziej możliwe! Właśnie na tym polega kreatywność …

foto

Wioska smerfów i budowla ze słomek

Na warsztatach poczuliśmy się trochę jak w bajce. Każdy z nas mógł uruchomić swoją wyobraźnię i bez obaw, że zostanie skrytykowany przedstawić swoje najbardziej szalone pomysły i wymyślone przez siebie zabawy. W ten sposób odwiedziliśmy nawet wioskę smerfów i zbudowaliśmy most ze słomek. Nie wierzycie? A jednak! Kto nie był, niech żałuje!

Animatorzy na start!

Warsztat pokazał, że praca wolontariusza może być zabawą zarówno dla opiekunów, jak i dla podopiecznych. Oprócz kreatywności, tematem było także animowanie i to, jaki animator powinien być. Oba te tematy się łączą, bo, oczywiście, oprócz wielu innych cech, animator powinien być też… Kreatywny!

Katarzyna Jankowska, uczestniczka warsztatów

Opublikowano 22.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.