Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konspekt – książka

Jak uczyć o Janie Pawle II i to nie tylko na lekcjach religii? Cennych pomocy dla nauczycieli i wychowawców dostarcza zbiór konspektów zajęć dydaktycznych

 

Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny (seria JP2 w szkole), red. Ł. Ofiara, Centrum Myśli Jana Pawła II, Warszawa 2007.

 

Niniejsza publikacja to owoc spotkań dla nauczycieli, zorganizowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II w ramach JP2 w szkole. Podczas wykładów i warsztatów katecheci i wychowawcy pochylali się nad nauczaniem Jana Pawła II podczas jego pielgrzymek do Ojczyzny. W przemówieniach Ojca Świętego odnaleźli odpowiedzi na nurtujące młodych ludzi pytania o dorosłość. Tak narodził się pomysł zebrania najciekawszych wątków pojawiających się w refleksjach i dyskusjach i opracowania konspektów lekcji, do napisania których zaprosiliśmy nie tylko uczestników cyklu, ale i innych praktykujących pedagogów.

 

Więcej można znaleźć TUTAJ.

Opublikowano 26.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!
Wykład wybitnej prof. Chantal Delsol, debata pt. „Zaufanie – siła czy słabość?” oraz Warszawska Noc Muzeów. Zobaczcie majowy program centrum
Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.