Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Orędzie do młodych – Konkurs kuratoryjny 2020/2021

Szanowni Państwo,

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w kuratoryjnym konkursie dotyczącym Jana Pawła II. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z województwa mazowieckiego.

W 2021 roku będziemy obchodzić 30. rocznicę Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Polsce. Z tej racji tegoroczna edycja konkursu będzie skupiona na przekazie Jana Pawła II skierowanym do młodzieży, który ma charakter uniwersalny i ponadczasowy. Papież w swoim nauczaniu dotyka bardzo różnych dziedzin: spraw codziennych, życia duchowego, indywidualnego i społecznego rozwoju młodzieży. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Mamy nadzieję, że tematyka i przygotowane lektury będą stanowić dodatkową pomoc w procesie dydaktycznym.

Lista laureatów i finalistów Konkursu (data publikacji: 23.03.2021 r.)

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO – PODZIAŁ NA REJONY

UWAGA: Zmianie uległo miejsce realizacji etapu wojewódzkiego w rejonie V!

LISTA SZKÓŁ ZGŁOSZONYCH DO KONKURSU

Regulamin konkursu

Program merytoryczny i bibliografia

Zgoda rodzica na udział dziecka w konkursie

Wzór protokołu przebiegu etapu szkolnego konkursu

 

Najważniejsze daty:

1 listopada – 30 listopada 2020 r. – zgłoszenia szkół (przez formularz online!)

26 stycznia 2021 r. (wtorek) o godz. 12:00 – etap szkolny

UWAGA: W związku ze zmianą terminu ferii zimowych etap szkolny konkursu odbędzie się w nowym terminie.

10 marca 2021 r. (środa) o godz. 12:00 – etap wojewódzki

22 kwietnia 2021 r. o godzinie 12:00 – gala zakończenia konkursu

Informujemy, że w tym roku z przyczyn epidemicznych gala konkursowa zaplanowana na 22 kwietnia 2021 roku nie odbędzie się. Zaświadczenia dla laureatów i finalistów zostaną wysłane na adres szkoły na początku maja.

 

Finaliści oraz laureaci konkursu tematycznego dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej z województwa mazowieckiego „Jan Paweł II i jego orędzie do młodych” otrzymają zaświadczenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty, które uprawniają do uzyskania dodatkowych punktów na świadectwie ukończenia szkoły zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać u koordynatora konkursu, Magdaleny Pająk, pod adresem e-mail: konkurs@centrumjp2.pl oraz nr. tel. 22 826 42 22.

Opublikowano 04.02.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.