Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Etap wojewódzki konkursu kuratoryjnego 2019/2020

Konkurs tematyczny dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej z województwa mazowieckiego „Jan Paweł II – człowiek odwagi” w roku szkolnym 2019/2020.


WYNIKI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU (data publikacji: 2.06.2020, aktualizacja 8.06)


REGULAMIN KONKURSU – aktualizacja z dn. 19 maja 2020 r.

TESTPORTAL – INSTRUKTAŻ WIDEO

Instrukcja dot. zasad działania aplikacji Testportal.pl

Data drugiej próby technicznej: 22 maja (piątek):

  • o godz. 10.00 dla uczestników o kodach od 001/W do 053/W
  • o godz. 11.00 dla uczestników o kodach od 054/W do 105/W


Szanowni Państwo,
w związku z zagrożeniem koronawirusem, w nawiązaniu do informacji przekazanej w dniu 11 marca br. przez Prezesa Rady Ministrów informujemy, że etap wojewódzki konkursu tematycznego „Jan Paweł II – człowiek odwagi” w dniu 18 marca br. się nie odbędzie.
O dalszych decyzjach w sprawie, będziemy Państwa informować.


WYNIKI ETAPU REJONOWEGO KONKURSU (data publikacji: 19.02.2020, aktualizacja 02.03.2020)


Szanowni Państwo,

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w kuratoryjnym konkursie dotyczącym Jana Pawła II. W tym roku konkurs jest adresowany do szkół podstawowych z województwa mazowieckiego.

Mając na uwadze fakt, że w 2020 r. będzie obchodzona 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, która przypada 18 maja, ósma edycja konkursu tematycznego dla młodzieży z województwa mazowieckiego ma w pierwszej kolejności przybliżyć jego uczestnikom postać Karola Wojtyły i jego biografię. Głównym tematem Konkursu jest natomiast ukazanie Jana Pawła II jako człowieka odważnych czynów i mężnego ducha. Wkraczający w dorosłość Karol Wojtyła mierzył się najpierw z trudną rzeczywistością wojny, a później jako kapłan oraz głowa Kościoła diecezjalnego i  powszechnego konfrontował się z komunizmem na świecie i w Polsce. Jan Paweł II z odwagą i otwartością podróżował w różne rejony świata i spotykał się z milionami ludzi oraz mimo widocznej choroby pozostał aktywny do końca życia. Organizatorzy Konkursu są przekonani, że Jan Paweł II może w tym względzie stać się autorytetem i przewodnikiem dla współczesnej młodzieży

PEŁNA LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU REJONOWEGO Z PODZIAŁEM NA REJONY

LISTA SZKÓŁ BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONKURSIE

Regulamin konkursu

Bibliografia

Wzór protokołu przebiegu szkolnego etapu konkursu (załącznik nr 3)

Finaliści oraz laureaci konkursu tematycznego dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych z województwa mazowieckiego „Jan Paweł II – papież wolności” otrzymają zaświadczenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty, które uprawniają do uzyskania dodatkowych punktów na świadectwie ukończenia szkoły zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać u koordynatora konkursu, Kingi Świstak, pod adresem e-mail konkurs@centrumjp2.pl oraz nr tel. 22 826 42 22.

Opublikowano 30.09.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.