Konkurs kuratoryjny 2019/2020

Konkurs tematyczny dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej z województwa mazowieckiego „Jan Paweł II – człowiek odwagi” w roku szkolnym 2019/2020.

Szanowni Państwo,

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w kuratoryjnym konkursie dotyczącym Jana Pawła II. W tym roku konkurs jest adresowany do szkół podstawowych z województwa mazowieckiego.

Mając na uwadze fakt, że w 2020 r. będzie obchodzona 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, która przypada 18 maja, ósma edycja konkursu tematycznego dla młodzieży z województwa mazowieckiego ma w pierwszej kolejności przybliżyć jego uczestnikom postać Karola Wojtyły i jego biografię. Głównym tematem Konkursu będzie natomiast ukazanie Jana Pawła II jako człowieka odważnych czynów i mężnego ducha. Wkraczający w dorosłość Karol Wojtyła mierzył się najpierw z trudną rzeczywistością wojny, a później jako kapłan oraz głowa Kościoła diecezjalnego i  powszechnego konfrontował się z komunizmem na świecie i w Polsce. Jan Paweł II z odwagą i otwartością podróżował w różne rejony świata i spotykał się z milionami ludzi oraz mimo widocznej choroby pozostał aktywny do końca życia. Organizatorzy Konkursu są przekonani, że Jan Paweł II może w tym względzie stać się autorytetem i przewodnikiem dla współczesnej młodzieży

ZGŁOSZENIA
Aby szkoła mogła wziąć udział w konkursie jest zobowiązana w dniach 1-31 października 2019 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.

Potwierdzeniem zgłoszenia szkoły do Konkursu będzie e-mail zwrotny od Organizatora, przesłany za pośrednictwem adresu mailowego konkurs@centrumjp2.pl.

Regulamin konkursu

Bibliografia

Załącznik:

Wzór protokołu przebiegu szkolnego etapu konkursu (załącznik nr 3)

Dodano: