Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Etap wojewódzki konkursu kuratoryjnego 2019/2020

Konkurs tematyczny dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej z województwa mazowieckiego „Jan Paweł II – człowiek odwagi” w roku szkolnym 2019/2020.


WYNIKI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU (data publikacji: 2.06.2020, aktualizacja 8.06)


REGULAMIN KONKURSU – aktualizacja z dn. 19 maja 2020 r.

TESTPORTAL – INSTRUKTAŻ WIDEO

Instrukcja dot. zasad działania aplikacji Testportal.pl

Data drugiej próby technicznej: 22 maja (piątek):

  • o godz. 10.00 dla uczestników o kodach od 001/W do 053/W
  • o godz. 11.00 dla uczestników o kodach od 054/W do 105/W


Szanowni Państwo,
w związku z zagrożeniem koronawirusem, w nawiązaniu do informacji przekazanej w dniu 11 marca br. przez Prezesa Rady Ministrów informujemy, że etap wojewódzki konkursu tematycznego „Jan Paweł II – człowiek odwagi” w dniu 18 marca br. się nie odbędzie.
O dalszych decyzjach w sprawie, będziemy Państwa informować.


WYNIKI ETAPU REJONOWEGO KONKURSU (data publikacji: 19.02.2020, aktualizacja 02.03.2020)


Szanowni Państwo,

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w kuratoryjnym konkursie dotyczącym Jana Pawła II. W tym roku konkurs jest adresowany do szkół podstawowych z województwa mazowieckiego.

Mając na uwadze fakt, że w 2020 r. będzie obchodzona 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, która przypada 18 maja, ósma edycja konkursu tematycznego dla młodzieży z województwa mazowieckiego ma w pierwszej kolejności przybliżyć jego uczestnikom postać Karola Wojtyły i jego biografię. Głównym tematem Konkursu jest natomiast ukazanie Jana Pawła II jako człowieka odważnych czynów i mężnego ducha. Wkraczający w dorosłość Karol Wojtyła mierzył się najpierw z trudną rzeczywistością wojny, a później jako kapłan oraz głowa Kościoła diecezjalnego i  powszechnego konfrontował się z komunizmem na świecie i w Polsce. Jan Paweł II z odwagą i otwartością podróżował w różne rejony świata i spotykał się z milionami ludzi oraz mimo widocznej choroby pozostał aktywny do końca życia. Organizatorzy Konkursu są przekonani, że Jan Paweł II może w tym względzie stać się autorytetem i przewodnikiem dla współczesnej młodzieży

PEŁNA LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU REJONOWEGO Z PODZIAŁEM NA REJONY

LISTA SZKÓŁ BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONKURSIE

Regulamin konkursu

Bibliografia

Wzór protokołu przebiegu szkolnego etapu konkursu (załącznik nr 3)

Finaliści oraz laureaci konkursu tematycznego dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych z województwa mazowieckiego „Jan Paweł II – papież wolności” otrzymają zaświadczenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty, które uprawniają do uzyskania dodatkowych punktów na świadectwie ukończenia szkoły zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać u koordynatora konkursu, Kingi Świstak, pod adresem e-mail konkurs@centrumjp2.pl oraz nr tel. 22 826 42 22.

Opublikowano 30.09.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.