Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konkurs kuratoryjny o Janie Pawle II – rok szkolny 2018/2019

Konkurs tematyczny dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych z województwa mazowieckiego „Jan Paweł II – papież wolności” w roku szkolnym 2018/2019

Szanowni Państwo,
jeszcze raz  gratulując wspaniałych wyników, serdecznie zapraszamy wszystkich laureatów i finalistów oraz szkolnych opiekunów konkursu na uroczystą galę Konkursu Tematycznego „Jan Paweł II – papież wolności”, która odbędzie się w Galerii Porczyńskich (pl. Bankowy 1 w Warszawie) w dniu 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 16.00.
Podczas wydarzenia zostaną wręczone zaświadczenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty o uzyskanym w konkursie tytule laureata/finalisty.

Po raz kolejny zapraszamy szkoły podstawowe, gimnazja oraz oddziały gimnazjalne do udziału w kuratoryjnym konkursie dotyczącym Jana Pawła II.

Siódma edycja konkursu tematycznego dla młodzieży z województwa mazowieckiego ma ukazywać Jana Pawła II jako człowieka wolności, który wzrastał w kulturze niepodległościowej, urodzony w przełomowym roku 1920 w rodzinie legionisty-patrioty; dorastał w czasach II wojny światowej, gdy zmagał się z odkrywaniem wewnętrznej wolności wobec otaczającej totalitarnej rzeczywistości; był kapłanem i biskupem w okresie komunizmu, a jako papież stał się współtwórcą drogi do wolności Polski, Europy Wschodniej i świata. Pragniemy pokazać młodzieży wydarzenia zżycia Jana Pawła II, które stanowią przykład budowania i rozumienia przez niego wolności zarówno w kontekście społecznym, narodowym, jak i osobistym. Punktem wyjścia do odkrywania dziedzictwa, które pozostawił Karol Wojtyła będzie przybliżenie młodzieży losów jego życia, osadzonych w konkretnym kontekście historycznym.

Wybór takiego właśnie tematu na nadchodzący rok szkolny nawiązuje do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów (1918).

Aby szkoła mogła wziąć udział w konkursie jest zobowiązana wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres konkurs@centrumjp2.pl w terminie do 31 października. W tytule maila należy wpisać „KONKURS PAPIESKI 2018/2019 – ZGŁOSZENIE”.

WYNIKI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO (data publikacji: 8 kwietnia 2019 r.)

Wyniki etapu rejonowego

DATA ETAPU WOJEWÓDZKIEGO: 26 marca 2019 r., godz. 11.40

MIEJSCE REALIZACJI ETAPU:
Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych
ul. Marszałkowska 115 (wejście od ulicy Przechodniej)
00-102 Warszawa

Pełna lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego

Lista szkół uczestniczących w konkursie

Regulamin konkursu

Bibliografia

Załączniki:

Formularz zgłoszeniowy dla szkół (załącznik nr 1)

Zgoda rodzica/opiekuna prawnego dziecka na udział w konkursie (załącznik nr 2)

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego (załącznik nr 3)

Finaliści oraz laureaci konkursu tematycznego dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych z województwa mazowieckiego „Jan Paweł II – papież wolności” otrzymają zaświadczenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty, które uprawniają do uzyskania dodatkowych punktów na świadectwie ukończenia szkoły zgodnie z rozporządzeniami MEN z dnia 14 marca 2017 r. oraz z dnia 16 marca 2017 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać u Organizatora u koordynatora konkursu, Kingi Najkowskiej, pod adresem e-mail konkurs@centrumjp2.pl oraz nr tel. 22 826 42 22.

Opublikowano 09.12.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.