Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wojewódzki Konkurs dla Gimnazjalistów 2015/2016

Wojewódzki Konkursu Kuratoryjny dla Gimnazjalistów 2015/2016

Drodzy gimnazjaliści,
Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny kierujemy specjalnie do Was. Pragniemy zaprosić Was do wzięcia udziału w tej pasjonującej, intelektualnej przygodzie, podczas której zapoznacie się z osobą św. Jana Pawła II – wychowawcy młodzieży, filozofa, pisarza, aktora… słowem papieża; z historią jego niesamowitego życia oraz z jego przepięknym
i głębokim nauczaniem.  

Drodzy Nauczyciele,
Zachęcamy Was gorąco do rozpropagowania niniejszej inicjatywy wśród swoich podopiecznych, do zarażenia ich ideą twórczego poznawania sylwetki oraz nauczania św. Jana Pawła II. Wbrew potocznym opiniom Papież Polak pozostaje wciąż – jak potwierdzają badania społeczne – przynajmniej dla części młodzieży ważnym autorytetem. Z pewnością natomiast stanowi pożądany z punktu widzenia zadań wychowawczych wzorzec dla dobrej realizacji swojego życia. W wieku gimnazjalnym młodzież kształtując swój światopogląd i podstawy przyszłych ważnych decyzji i postaw życiowych potrzebuje wzorców – podpowiedzi, jak poprowadzić swoje życie. Stąd też spojrzenie na Jana Pawła II, na świadectwo jego życia, na jego nauczanie i całą jego spuściznę może być budujące i normotwórcze dla współczesnego młodego pokolenia. 

 

Do Was, Młodych, należy przyszłość, tak jak należała ona niegdyś do pokolenia dorosłych — a z kolei
wraz z nimi stała się teraźniejszością. Za tę teraźniejszość, za jej wieloraki kształt i profil,
dorośli przede wszystkim są odpowiedzialni. Do Was należy odpowiedzialność za to,
co kiedyś stanie się teraźniejszością wraz z Wami, a obecnie jest jeszcze przyszłością. […] 
Wy, Młodzi, jesteście nadzieją Kościoła

św. Jan Paweł II
List do młodych całego świata Parati Semper

 

Hasło i temat tegorocznej edycji konkursu:

„JAN PAWEŁ II  – WYCHOWAWCA MŁODZIEŻY”

 

WYNIKI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO (KLIKNIJ NA LINK)

Gala rozdania dyplomów odbędzie się 13 kwietnia 2016 r. (środa) w Warszawie o godz. 16.00 w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II pl. Bankowy 1.

W zakładce Regulamin konkursu 2015_2016 oprócz szczegółowych informacji na temat warunków przystąpienia do konkursu, jego harmonogramu odnajdziecie także informacje dotyczące idei, celu oraz tematyki tegorocznej edycji konkursu kuratoryjnego
Regulamin konkursu 2015/2016

Poniżej znajdują się gotowe do ściągnięcia załączniki z dokumentami niezbędnymi dla placówek szkolnych do zgłoszenia udziału w konkursie

Załącznik_nr_1- zgłoszenie szkoły

Załącznik_nr_2 – kwalifikacje do rejonu

Załącznik nr 3 – zgoda rodziców

Finaliści oraz laureaci konkursu „Jan Paweł II – Wychowawca młodzieży” otrzymują zaświadczenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty, które uprawnia do uzyskania dodatkowych punktów na świadectwie ukończenia szkoły zgodnie z rozporządzaniem MEN.

Poniżej znajduje się wykaz literatury obowiązującej w  1, 2 oraz 3 etapie wraz z wybranymi tekstami w formie pdf.

LISTA SZKÓŁ ZGŁOSZONYCH DO KONKURSU

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU REJONOWEGO

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO


Opublikowano 13.11.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.