Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konkurs „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…

Instytut Pamięci Narodowej organizuje konkurs historyczny skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników jest stworzenie strony z albumu poświęconej jednej z ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie muszą zapoznać się z sylwetkami pomordowanych, zgromadzić informacje o ich życiu prywatnym, dokonaniach, sukcesach i roli jaką pełnili w życiu publicznym niepodległej Polski.


 

Na laureatów konkursu czeka wyjazd edukacyjny do miejsc pamięci związanych z II wojną światową i Zbrodnią Katyńską. W trakcie tygodniowego wyjazdu nagrodzeni uczniowie przemierzą ponad 2,5 tysiąca kilometrów, odwiedzając m.in. takie miejsca jak Mińsk, Katyń czy Moskwę.

 

Informacje na temat konkursu można znaleźć:

www.ipn.gov.pl/katyn72

www.facebook.com/eduipn  – zakładka „Konkurs Sprzączki…”
 

Opublikowano 30.05.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.