Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konkurs „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…

Instytut Pamięci Narodowej organizuje konkurs historyczny skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników jest stworzenie strony z albumu poświęconej jednej z ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie muszą zapoznać się z sylwetkami pomordowanych, zgromadzić informacje o ich życiu prywatnym, dokonaniach, sukcesach i roli jaką pełnili w życiu publicznym niepodległej Polski.


 

Na laureatów konkursu czeka wyjazd edukacyjny do miejsc pamięci związanych z II wojną światową i Zbrodnią Katyńską. W trakcie tygodniowego wyjazdu nagrodzeni uczniowie przemierzą ponad 2,5 tysiąca kilometrów, odwiedzając m.in. takie miejsca jak Mińsk, Katyń czy Moskwę.

 

Informacje na temat konkursu można znaleźć:

www.ipn.gov.pl/katyn72

www.facebook.com/eduipn  – zakładka „Konkurs Sprzączki…”
 

Opublikowano 30.05.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.