Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konkurs „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…

Instytut Pamięci Narodowej organizuje konkurs historyczny skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników jest stworzenie strony z albumu poświęconej jednej z ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie muszą zapoznać się z sylwetkami pomordowanych, zgromadzić informacje o ich życiu prywatnym, dokonaniach, sukcesach i roli jaką pełnili w życiu publicznym niepodległej Polski.


 

Na laureatów konkursu czeka wyjazd edukacyjny do miejsc pamięci związanych z II wojną światową i Zbrodnią Katyńską. W trakcie tygodniowego wyjazdu nagrodzeni uczniowie przemierzą ponad 2,5 tysiąca kilometrów, odwiedzając m.in. takie miejsca jak Mińsk, Katyń czy Moskwę.

 

Informacje na temat konkursu można znaleźć:

www.ipn.gov.pl/katyn72

www.facebook.com/eduipn  – zakładka „Konkurs Sprzączki…”
 

Opublikowano 30.05.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.