Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konkurs Santo Subito SP i SPG

Archidiecezjalny Konkurs SANTO SUBITO o błogosławionym Janie Pawle II jako cele stawia sobie m.in.  przybliżenie uczniom osoby błogosławionego Jana Pawła II, umiłowania ojczystej ziemi, przyrody, jego pasji związanych ze sportem turystyką, teatrem, poezją oraz wskazanie Jana Pawła II jako wzorca osobowego godnego nasladowania.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu dla uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

Cel Konkursu:
Przybliżenie uczniom osoby błogosławionego Jana Pawła II, umiłowania ojczystej ziemi, przyrody, jego pasji związanych ze sportem turystyką, teatrem, poezją.
Wskazanie Jana Pawła II jako wzorca osobowego i zachęta do naśladowania w służbie człowiekowi i rozwoju pasji.
Kształtowanie postawy wdzięczności za dar beatyfikacji Jana Pawła II.
Założenia:
Archidiecezjalny Konkurs Santo Subito o błogosławionym Janie Pawle II, zwany dalej Konkursem trwa od października 2012 roku do kwietnia 2013 roku.
Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży, uczących się:

  • w szkołach podstawowych, ponadgimnazjalnych, szkołach podstawowych specjalnych, Zespołach Rewalidacyjno – Wychowawczych oraz szkołach ponadgimnazjalnych specjalnych znajdujących się na terenie Archidiecezji Warszawskiej,
  • w szkołach gimnazjalnych, znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego  (KONKURS KURATORYJNY) – konkurs „Jan Paweł II – droga poety i artysty”

Patronat:
Kazmierz Kardynał NyczArcybiskup Metropolita Warszawski
Karol Semik – Mazowiecki Kurator Oświaty

Organizatorzy:

Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej oraz Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie

 

Dodatkowych informacji o konkursie dla szkół podstawowych, specjalnych i ponadgimnazjalnych udziela:

mgr Anna Puchalska – koordyator ds. szkolenia katechetów Kurii Metropolitanej Warszawskiej

tel.: (22) 531 72 21

e-mail: apuchalska@mkw.pl , katecheza.kuria.warszawska@list.pl
www.archidiecezja.warszawa.pl/katecheza/katecheci/wddm/

 

Załączniki

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.