Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konkurs Papieski – znamy zwycięzców

W sobotę, 11 maja, gościliśmy w Centrum finał mazowiecko-podlaski IX edycji Konkursu Papieskiego Instytutu Tertio Millenio. Centrum Myśli Jana Pawła II jest ogólnopolskim partnerem Konkursu. 

W finale Konkursu, siedmiu najlepszych uczestników broniło swoich esejów dotyczących nauczania Papieża–Polaka. W komisji zadającej pytania zasiedli: o. Maciej Zięba OP, Tomasz Wiścicki – dziennikarz współpracujący z kwartalnikiem „Więź” oraz Paweł Gierech – pracownik Centrum Mysli jana Pawła II.  
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:
I miejsce – Angelika Brzozowska z I LO w Łapach 
II miejsce – Daria Mroczkowska z XV LO im. L. Żmichowskiej w Warszawie 
 
Zwyciężczyni, podobnie jak zwycięzcy ośmiu pozostałych finałów regionalnych w Polsce, pojedzie w ramach nagrody do Rzymu. Wszyscy uczestnicy finału Konkursu otrzymali także od ITM i CMJPII nagrody książkowe.
 
Autor najlepszego w całej Polsce konkursowego eseju otrzymał tablet ufundowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Nagroda ta przypadła w udziale zwycięzcy finału małopolskiego – p. Tomaszowi Grzybowi z Rzeszowa.
 
Już dziś zapraszamy licealistów do przyszłorocznej, jubileuszowej, bo X edycji Konkursu. Początek w październiku!

Opublikowano 11.05.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.