Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konkurs na reportaż. Zapraszamy!

Jak wygląda Polska po pięciu latach od śmierci Papieża Polaka? Co zmieniło się przez te pięć lat? Czy w ogóle coś się zmieniło? Odpowiedzi na te i inne pytania chcemy znaleźć w ogłoszonym przez Centrum Myśli Jana Pawła II konkursie na reportaż „Pięć lat po…”. Zachęcamy do nadsyłania materiałów!


Można przesyłać zarówno reportaże przygotowane specjalnie na konkurs, jak i te, które były już opublikowane lub wyemitowane. Pracę może zgłosić autor, medium oraz każdy, kto uważa, że poziom reportażu kwalifikuje go do konkursu. Ograniczeniem formalnym jest tematyka, która powinna nawiązywać do hasła konkursu: Pięć lat po… Reportaż ma ukazywać zmiany zachodzące w społeczeństwie od śmierci Jana Pawła II. Prace należy przesyłać do 19 kwietnia 2010 roku. Wyniki zostaną ogłoszone 18 maja 2010 roku.

Przyznane zostaną pierwsze miejsca w trzech kategoriach: reportaż prasowy, telewizyjny i radiowy, a laureaci otrzymają po 5000 zł. Dodatkowo jury wybierze najlepszy reportaż spośród wszystkich kategorii, a jego autora uhonoruje statuetką Nova Hereditas i 15 000 zł.

 

Równolegle do obrad Komisji Konkursowej odbędzie się drugi, internetowy konkurs. Wyselekcjonowane materiały ze wszystkich kategorii zostaną udostępnione za pośrednictwem strony internetowej Centrum Myśli Jana Pawła II, a każdy odwiedzający witrynę będzie mógł zagłosować. Wynik głosowania poznamy razem z innymi werdyktami, a laureat Nagrody Publiczności otrzyma 1500 zł.

Dokładne informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej konkursu www.centrumjp2.pl/reportaz.
 

Opublikowano 17.04.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.