Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konkurs na dramat

Konkurs został ogłoszony 1 kwietnia 2006 r., w dniu inauguracji działalności Centrum. Jego idea zrodziła się z przekonania o potrzebie podjęcia myśli Jana Pawła II także w sferze działań artystycznych. Poznanie, zgłębienie, popularyzacja i wreszcie twórcze rozwinięcie tej spuścizny to główne cele działalności Centrum Myśli Jana Pawła II.

Chcieliśmy zainspirować ludzi pióra do wypowiedzenia się na temat pontyfikatu Papieża-Polaka. Do odpowiedzi na pytania, co znaczył dla Polski, świata, dla pojedynczych ludzi, czy widzimy i jak oceniamy zmiany, które zainicjował w sferze religijnej, obyczajowej, społecznej. Wreszcie, jak patrzą na postać Wielkiego Papieża ludzie kultury.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem: do części otwartej zgłoszono 50 prac z całego kraju oraz zagranicy. Konkurs miał również część zamkniętą; nowością było zaproszenie do rywalizacji nie tylko dramatopisarzy (jak Maciej Kowalewski, Ewa Lachnit, Michał Walczak, Szymon Wróblewski, Arkadiusz Rogoziński), ale również poetów i prozaików (Tadeusz Dąbrowski, Paweł Kozioł, Daniel Odija, Michał Olszewski, Wojciech Wencel), dla których udział w naszym konkursie był dramatopisarskim debiutem.

Honorowy patronat nad projektem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patroni medialni: TVP Kultura, miesięcznik Teatr, portal e-teatr.pl, Program Drugi Polskiego Radia

 

 

Opublikowano 15.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.