Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konkurs na dramat

Konkurs został ogłoszony 1 kwietnia 2006 r., w dniu inauguracji działalności Centrum. Jego idea zrodziła się z przekonania o potrzebie podjęcia myśli Jana Pawła II także w sferze działań artystycznych. Poznanie, zgłębienie, popularyzacja i wreszcie twórcze rozwinięcie tej spuścizny to główne cele działalności Centrum Myśli Jana Pawła II.

Chcieliśmy zainspirować ludzi pióra do wypowiedzenia się na temat pontyfikatu Papieża-Polaka. Do odpowiedzi na pytania, co znaczył dla Polski, świata, dla pojedynczych ludzi, czy widzimy i jak oceniamy zmiany, które zainicjował w sferze religijnej, obyczajowej, społecznej. Wreszcie, jak patrzą na postać Wielkiego Papieża ludzie kultury.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem: do części otwartej zgłoszono 50 prac z całego kraju oraz zagranicy. Konkurs miał również część zamkniętą; nowością było zaproszenie do rywalizacji nie tylko dramatopisarzy (jak Maciej Kowalewski, Ewa Lachnit, Michał Walczak, Szymon Wróblewski, Arkadiusz Rogoziński), ale również poetów i prozaików (Tadeusz Dąbrowski, Paweł Kozioł, Daniel Odija, Michał Olszewski, Wojciech Wencel), dla których udział w naszym konkursie był dramatopisarskim debiutem.

Honorowy patronat nad projektem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patroni medialni: TVP Kultura, miesięcznik Teatr, portal e-teatr.pl, Program Drugi Polskiego Radia

 

 

Opublikowano 15.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.