Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konferencja: „Zło i nauki społeczne”

3 czerwca odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. „Zło i nauki społeczne” współorganizowaną z Instytutem nauk o Człowieku w Wiedniu, Instytutem Socjologii UW i kwartalnikiem „Stan Rzeczy”. Wśród gości wiedeńskiego spotkania są m.in. Charles Taylor, Timothy Snyder, Margaret Archer, Michał Łuczewski, Keith Tester, Kieran Flanagan i Michał Kaczmarczyk.

Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu (IMW) i Centrum Myśli Jana Pawła II wraz z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz interdyscyplinarnym kwartalnikiem „Stan Rzeczy” organizują konferencję naukową:

„Zło i nauki społeczne”

Konferencja odbędzie się 2 czerwca br. w bibliotece Instytutu Nauk o Człowieku (IMW) w Wiedniu przy ul. Spittelauer Lande 3.

Nauki społeczne stanowiące jeden z fundamentów poznania nowoczesności, przez długi czas pozostawały pod wpływem negującego znaczenie wartości moralnych dogmatycznego pozytywizmu oraz wychodzącej poza świat dobra i zła filozofii neonietzscheańskiej. W konsekwencji, zapominały lub całkowicie zlekceważyły najistotniejszy dla człowieka problem istnienia zła. W ostatnim czasie socjolodzy, antropolodzy kultury, filozofowie i psycholodzy społeczni dokonali wspólnego wysiłku,

aby przywrócić ten wykluczony aspekt życia społecznego do swoich badań. Słuszne przesłanki, z których wychodzili w swoim rozumowaniu doprowadziły ich jednak często do sformułowania niewłaściwych wniosków. Nasza konferencja pragnie podjąć refleksję na temat tych interesujących trendów współczesności, gromadząc najwybitniejszych przedstawicieli nauk społecznych z całego świata. Wśród gości znaleźli się m.in. Margaret Archer, Kieran Flanagan, Marci Shore, Timothy Snyder, Keith Tester.
Konferencję otworzą Michał Łuczewski, wicedyrektor CMJPII, oraz Charles Taylor.

 

Sesja ma charakter zamknięty. Wszelkie informacje na temat szczegółów uczestnictwa i zakwaterowania: lofiara@centrumjp2.pl

Załączniki:

 

Opublikowano 28.05.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.