Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konferencja „Tak – życiu, tak – prawdzie”

17 maja o godz. 11.00 w Bibliotece UW rozpocznie się konferencja współorganizowana przez nasze Centrum z okazji Marszu dla Życia i Rodziny.

Organizatorzy:
 
  • Instytut Studiów nad Rodziną UKSW
  • Centrum Myśli Jana Pawła II
 
 
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, sala nr 256, ul. Dobra 56/66
17 maja 2008
 
 
11.00 – Cena życia, wartość prawdy – Katarzyna Mazela, Forum Kobiet Polskich
11.30 – Wartość życia i rodziny w społeczeństwie polskim – prezentacja badań Centrum Myśli Jana Pawła II – dr Tomasz Żukowski, Centrum Myśli JPII
12.00 – Ochrona życia a przyszłość cywilizacji zachodu – Arkadiusz Robaczewski, filozof, publicysta
12.30 – Odpowiedzialność za dar życia – Bożena Bassa, ISNaR UKSW
13.00 – Akt małżeński jako znak – Ks. dr Jarosław Szymczak, teolog, terapeuta rodzinny, ISNaR UKSW
13.30 – NaProTechnology – co to tak naprawdę jest? – Dr Piotr Klimas, lekarz, rezydent ginekologii i położnictwa szpital Świętej Rodziny, Warszawa
14.10 – Naprotechnologia jako przełom w ginekologii i położnictwie – Dr n. med. Ewa Ślizień-Kuczapska – ginekolog-położnik
14.40 – Dyskusja i pytania
 
15.00– Zakończenie konferencji
 
 

Opublikowano 14.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.