Konferencja „Rzymskie Spotkanie Młodych”

Konferencja to spotkanie aktywnych zawodowo i społecznie młodych ludzi, którzy nie boją się rozmawiać o wyzwaniach i problemach współczesności i chcą podjąć próbę ich rozwiązania, w myśl wezwania Jana Pawła II: „Budujcie cywilizację miłości!”.

Pomysłodawcą Spotkań jest pani poseł Joanna Fabisiak. Współorganizatorami wydarzenia są: Fundacja „Świat na tak”, Elizabeth de Sejournet, Jolanta Mycielska, Foundation ‘Family, Hope for Tomorrow’, Fr. Paulo Scarafoni LC, rektor Uniwersytetu Europejskiego w Rzymie oraz Fr. Pedro. Barrajon LC, rektor Athenaeum Pontificium Regina Apostolorum oraz Piotr Dardziński i Tomasz Sulewski z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

Do uczestnictwa w „Spotkaniu” zaproszeni zostali młodzi ludzie w wieku 25–35 lat, ale szczególnie równolatkowie pontyfikatu Jana Pawła II – ci, którzy w tym roku kończą 30 lat. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i wiedzy na temat współczesnego świata i roli nauczania Jana Pawła II w codziennym życiu. W ramach konferencji planowane są wykłady i warsztaty prowadzone przez wybitnych specjalistów, takich jak m.in.: Francis O’Donnell, prof. Lukas Kenner, prof. Stanisław Grygiel, Elizabeth Montfort, prof. Joaquín Navarro-Vals, Róża Thun, Krzysztof Zanussi, Bernard Margueritte, kard. Stanisław Ryłko.

Termin: 28-30.11.2008

Miejsce: Uniwersytet Europejski w Rzymie

Szczegóły na: www.youthmeetingrome.com

Mecenasi:

Dodano: