Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konferencja „Rzymskie Spotkanie Młodych”

Konferencja to spotkanie aktywnych zawodowo i społecznie młodych ludzi, którzy nie boją się rozmawiać o wyzwaniach i problemach współczesności i chcą podjąć próbę ich rozwiązania, w myśl wezwania Jana Pawła II: „Budujcie cywilizację miłości!”.

Pomysłodawcą Spotkań jest pani poseł Joanna Fabisiak. Współorganizatorami wydarzenia są: Fundacja „Świat na tak”, Elizabeth de Sejournet, Jolanta Mycielska, Foundation ‘Family, Hope for Tomorrow’, Fr. Paulo Scarafoni LC, rektor Uniwersytetu Europejskiego w Rzymie oraz Fr. Pedro. Barrajon LC, rektor Athenaeum Pontificium Regina Apostolorum oraz Piotr Dardziński i Tomasz Sulewski z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

Do uczestnictwa w „Spotkaniu” zaproszeni zostali młodzi ludzie w wieku 25–35 lat, ale szczególnie równolatkowie pontyfikatu Jana Pawła II – ci, którzy w tym roku kończą 30 lat. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i wiedzy na temat współczesnego świata i roli nauczania Jana Pawła II w codziennym życiu. W ramach konferencji planowane są wykłady i warsztaty prowadzone przez wybitnych specjalistów, takich jak m.in.: Francis O’Donnell, prof. Lukas Kenner, prof. Stanisław Grygiel, Elizabeth Montfort, prof. Joaquín Navarro-Vals, Róża Thun, Krzysztof Zanussi, Bernard Margueritte, kard. Stanisław Ryłko.

Termin: 28-30.11.2008

Miejsce: Uniwersytet Europejski w Rzymie

Szczegóły na: www.youthmeetingrome.com

Mecenasi:

Opublikowano 12.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.