Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konferencja: Niezwykły Pontyfikat dzisiaj

28 września 2006 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się organizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II konferencja „Niezwykły Pontyfikat dzisiaj”. Konferencję honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lech Kaczyński.


Celem konferencji jest wskazanie zadań, jakie stoją przed polskim społeczeństwem wobec dziedzictwa pozostawionego przez Jana Pawła II. W spotkaniu udział wezmą wybitni reprezentanci świata nauki, kultury i polityki, a także przedstawiciele Episkopatu Polski. Zgromadzeni w salach Zamku Królewskiego goście podejmą próbę analizy roli, jaką odegrał pontyfikat Jana Pawła II w historii Polski, a także postarają się określić, jakie elementy papieskiego nauczania w szczególny sposób powinny wpływać na polskie życie społeczne, naukowe i kulturalne. Podczas konferencji zostanie także zaprezentowany program i metody działania i realizacji celów Centrum Myśli Jana Pawła II.

Motywacją, która legła u podstaw organizacji konferencji, jest głębokie przekonanie, że istnieje konieczność nie tylko lepszego zrozumienia przesłania Papieża-Polaka, ale także jego aktywnego przenoszenia na płaszczyzny współczesnego życia.

Konferencja zakończy się uroczystym bankietem w Skarbcu Zamku Królewskiego.

Szczegółowy program konferencji

 

Opublikowano 13.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.