Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Koncert:PTAKI SMUTKU, PTAKI CHWAŁY (DZICZKA / SzaZa)

Grafika przedstawiająca zdjęcia muzyków i napis "Muzyka pokoju muzyka wiary".

25 września o godzinie 20:00 w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” odbędzie się ostatni koncert Festiwalu Muzyka Pokoju Muzyka Wiary!

Podstawę wyjątkowej muzycznej opowieści „Ptaki smutku, ptaki chwały” tworzą tradycyjne ludowe pieśni ukraińskie z XVIII i XIX wieku, wybrane nie bez związku z otaczającą nas sytuacją polityczną. To pieśni o tematyce wojennej oraz pieśni żałobne, pełne smutku i mistycznej wręcz magii. Usłyszymy je w interpretacjach ukraińsko-polskiej kobiecej formacji śpiewaczej Dziczka w składzie: Tetiana Sopiłka, Maniucha Bikont, Justyna Czerwińska, Maria Puzyna i Agata Wróbel.

Tradycyjne pieśni ludowe zostaną wpisane w niezwykłą muzyczną przestrzeń wykreowaną przez duet SzaZa, który tworzy dwóch nietuzinkowych instrumentalistów-improwizatorów, klarnecista Paweł Szamburski i altowiolista Patryk Zakrocki. Wyczarowany przez nich świat muzyki XXI wieku doskonale splata się i uzupełnia z pełnymi wyjątkowej urody i korzennej prawdy ludowymi pieśniami śpiewanymi przez Dziczkę.

:
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”
ul. Indiry Gandhi 9

:
eWejsciówki: https://tiny.pl/wt184
Biletyna: https://tiny.pl/wt18p
Karnet: https://tiny.pl/wt7fv
__________
MUZYKA POKOJU – MUZYKA WIARY to muzyczny festiwal, którego 6. edycja odbędzie się w Warszawie w dniach 20-25.10.2022. Jego celem jest promowanie muzyki zdolnej do wyrażenia wiary w pokój oraz budowanie kultury, w której porozumienie istnieje ponad podziałami ideologicznymi, wyznaniowymi czy politycznymi.

Od tego roku Festiwal MUZYKA POKOJU – MUZYKA WIARY odbywa się pod zmienioną nazwą (wcześniej: Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju), akcentującą pokój, który – chociażby z racji wojny w Ukrainie – wybrzmiewa dziś jeszcze mocniej jako jedna z fundamentalnych potrzeb człowieka. Oddając głos artystom, kompozytorom oraz wykonawcom wydarzeń Festiwalu, chcemy wyrazić naszą solidarność z ofiarami konfliktów zbrojnych oraz zastanowić się, czy kultura ma siłę, żeby zapobiegać wojnom i godzić zwaśnione narody.

Wszystkie koncerty w ramach 6. edycji przygotowywane są specjalnie na zamówienie Festiwalu i tutaj będą miały swoje premiery.
__________
PARTNERZY: Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Ukraina! FF, „Ruch Muzyczny”, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, eWejściówki.pl, biletyna.pl, GoingApp
PATRONI MEDIALNI: Polskie Radio Program Drugi, TVP Kultura, „Polityka”, Wyborcza.pl , Jazzarium, Prestoportal.pl
DARCZYŃCY: Fundacja ORLEN, Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej , Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Firma Jarczyński
Dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN.

Opublikowano 03.10.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Projekt „Pod Wspólnym Dachem” to seans filmowy, warsztaty międzykulturowe i wspólny stół w Górze Kalwarii i Podkowie Leśnej.
Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu z cyklu „Słuchając drogi”. Gościem odcinka jest Kalina Czwarnóg z Fundacji Ocalenie.
Wrzesień z Centrum Myśli Jana Pawła II upłynie pod znakiem wielowyznaniowych spacerów. Przed nami także ostatni pokaz filmowy, przesłuchania do chóru i start naboru do stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla studentów.
Chór Centrum Myśli Jana Pawła II otwiera nabór! Weź udział w przesłuchaniach i dołącz do wspólnej muzycznej przygody.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.