Koncert w hospicjum

Nasz wieloletni wolontariusz Marcin Szczurski, wszechstronnie uzdolniony student warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej zaśpiewał w listopadowe popołudnie dla pensjonariuszy warszawskiego Hospicjum Onkologicznego.

fotoMinirecital zorganizowany został z inicjatywy grupy Opieka Paliatywna, której koordynatorka zachęciła Marcina do poeksperymentowania z repertuarem, który wykonuje na co dzień. Pensjonariuszki hospicjum, które czuły się na siłach dotrzeć na widownię naszego koncertu – na początku nieufne wobec młodego artysty, potem zaskoczone nowatorskimi interpretacjami i skalą głosu wokalisty – na koniec występu głośno domagały się bisów. Nic dziwnego, bo Marcin pokazał się jako artysta wielkiego formatu – bezproblemowo zmieniał tonacje, tempo kolejnych utworów, nawet w warunkach przestarzałego nagłośnienia i niedostosowanej sali.

Pamiątkowy dyplom, który dostał na zakończenie występu, przez długi czas nie pozwoli mu zapomnieć o gromkich brawach, jakie zgotowała mu spragniona muzyki publiczność. Zapewne Marcin nie zapomni też rozrzewnionych spojrzeń seniorów, wspominających swoją młodość, energicznych podrygiwań unieruchomionych pacjentów czy radości rodziny, widzącej bliskiego w doskonałej formie. Kolejny koncert w hospicjum już wkrótce!

Dodano: