Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Koncert w hospicjum

Nasz wieloletni wolontariusz Marcin Szczurski, wszechstronnie uzdolniony student warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej zaśpiewał w listopadowe popołudnie dla pensjonariuszy warszawskiego Hospicjum Onkologicznego.

fotoMinirecital zorganizowany został z inicjatywy grupy Opieka Paliatywna, której koordynatorka zachęciła Marcina do poeksperymentowania z repertuarem, który wykonuje na co dzień. Pensjonariuszki hospicjum, które czuły się na siłach dotrzeć na widownię naszego koncertu – na początku nieufne wobec młodego artysty, potem zaskoczone nowatorskimi interpretacjami i skalą głosu wokalisty – na koniec występu głośno domagały się bisów. Nic dziwnego, bo Marcin pokazał się jako artysta wielkiego formatu – bezproblemowo zmieniał tonacje, tempo kolejnych utworów, nawet w warunkach przestarzałego nagłośnienia i niedostosowanej sali.

Pamiątkowy dyplom, który dostał na zakończenie występu, przez długi czas nie pozwoli mu zapomnieć o gromkich brawach, jakie zgotowała mu spragniona muzyki publiczność. Zapewne Marcin nie zapomni też rozrzewnionych spojrzeń seniorów, wspominających swoją młodość, energicznych podrygiwań unieruchomionych pacjentów czy radości rodziny, widzącej bliskiego w doskonałej formie. Kolejny koncert w hospicjum już wkrótce!

Opublikowano 22.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.