Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Koncert w hospicjum

Nasz wieloletni wolontariusz Marcin Szczurski, wszechstronnie uzdolniony student warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej zaśpiewał w listopadowe popołudnie dla pensjonariuszy warszawskiego Hospicjum Onkologicznego.

fotoMinirecital zorganizowany został z inicjatywy grupy Opieka Paliatywna, której koordynatorka zachęciła Marcina do poeksperymentowania z repertuarem, który wykonuje na co dzień. Pensjonariuszki hospicjum, które czuły się na siłach dotrzeć na widownię naszego koncertu – na początku nieufne wobec młodego artysty, potem zaskoczone nowatorskimi interpretacjami i skalą głosu wokalisty – na koniec występu głośno domagały się bisów. Nic dziwnego, bo Marcin pokazał się jako artysta wielkiego formatu – bezproblemowo zmieniał tonacje, tempo kolejnych utworów, nawet w warunkach przestarzałego nagłośnienia i niedostosowanej sali.

Pamiątkowy dyplom, który dostał na zakończenie występu, przez długi czas nie pozwoli mu zapomnieć o gromkich brawach, jakie zgotowała mu spragniona muzyki publiczność. Zapewne Marcin nie zapomni też rozrzewnionych spojrzeń seniorów, wspominających swoją młodość, energicznych podrygiwań unieruchomionych pacjentów czy radości rodziny, widzącej bliskiego w doskonałej formie. Kolejny koncert w hospicjum już wkrótce!

Opublikowano 22.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.