Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Koncert świąteczny

W niedzielę, 18 stycznia o godz. 13.00 w kościele ss. wizytek na Krakowskim Przedmieściu odbył się koncert bożonarodzeniowy Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Koncert dedykowany był ks. Janowi Twardowskiemu w 3. rocznicę śmierci.
Styczeń to czas kolędowania. Po świętach, kiedy już przypomnieliśmy sobie melodie i kolejne zwrotki naszych ulubionych kolęd, wspólne rodzinne i przyjacielskie kolędowanie może być źródłem ogromnej radości i głębokich wzruszeń. Bo kolędy po prostu lubimy. Lubimy je śpiewać i ich słuchać. Dlatego właśnie koncerty kolędowe cieszą się takim powodzeniem.

 

Sprawdziło się to i w przypadku występu bożonarodzeniowego naszego Chóru. W niedzielę, 18 stycznia, publiczność wypełniła ławki kościoła ss. wizytek przy Krakowskim Przedmieściu, żeby wysłuchać naszego koncertu. W związku z tym, że własnie 18 stycznia przypadała 3. rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego, koncert dedykowany był Jego pamięci. Utwory maryjne i kolędy przeplatały się z tekstami ks. Twardowskiego, tworząc poruszającą opowieść o Zwiastowaniu, Nawiedzeniu i Bożym Narodzeniu.

 

Dziękujemy słuchaczom szczególnie za to, że pod koniec koncertu chcieli się stać także wykonawcami i wspólnie z Chórem śpiewali kolędy. Cieszymy się, że w to mroźne zimowe popołudnie udało nam się wspólnie stworzyć tak ciepłą, niemal rodzinną atmosferę spotkania.

Opublikowano 18.01.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online