Koncert świąteczny

W niedzielę, 18 stycznia o godz. 13.00 w kościele ss. wizytek na Krakowskim Przedmieściu odbył się koncert bożonarodzeniowy Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Koncert dedykowany był ks. Janowi Twardowskiemu w 3. rocznicę śmierci.
Styczeń to czas kolędowania. Po świętach, kiedy już przypomnieliśmy sobie melodie i kolejne zwrotki naszych ulubionych kolęd, wspólne rodzinne i przyjacielskie kolędowanie może być źródłem ogromnej radości i głębokich wzruszeń. Bo kolędy po prostu lubimy. Lubimy je śpiewać i ich słuchać. Dlatego właśnie koncerty kolędowe cieszą się takim powodzeniem.

 

Sprawdziło się to i w przypadku występu bożonarodzeniowego naszego Chóru. W niedzielę, 18 stycznia, publiczność wypełniła ławki kościoła ss. wizytek przy Krakowskim Przedmieściu, żeby wysłuchać naszego koncertu. W związku z tym, że własnie 18 stycznia przypadała 3. rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego, koncert dedykowany był Jego pamięci. Utwory maryjne i kolędy przeplatały się z tekstami ks. Twardowskiego, tworząc poruszającą opowieść o Zwiastowaniu, Nawiedzeniu i Bożym Narodzeniu.

 

Dziękujemy słuchaczom szczególnie za to, że pod koniec koncertu chcieli się stać także wykonawcami i wspólnie z Chórem śpiewali kolędy. Cieszymy się, że w to mroźne zimowe popołudnie udało nam się wspólnie stworzyć tak ciepłą, niemal rodzinną atmosferę spotkania.

Dodano: