Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Koncert świąteczny

W niedzielę, 18 stycznia o godz. 13.00 w kościele ss. wizytek na Krakowskim Przedmieściu odbył się koncert bożonarodzeniowy Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Koncert dedykowany był ks. Janowi Twardowskiemu w 3. rocznicę śmierci.
Styczeń to czas kolędowania. Po świętach, kiedy już przypomnieliśmy sobie melodie i kolejne zwrotki naszych ulubionych kolęd, wspólne rodzinne i przyjacielskie kolędowanie może być źródłem ogromnej radości i głębokich wzruszeń. Bo kolędy po prostu lubimy. Lubimy je śpiewać i ich słuchać. Dlatego właśnie koncerty kolędowe cieszą się takim powodzeniem.

 

Sprawdziło się to i w przypadku występu bożonarodzeniowego naszego Chóru. W niedzielę, 18 stycznia, publiczność wypełniła ławki kościoła ss. wizytek przy Krakowskim Przedmieściu, żeby wysłuchać naszego koncertu. W związku z tym, że własnie 18 stycznia przypadała 3. rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego, koncert dedykowany był Jego pamięci. Utwory maryjne i kolędy przeplatały się z tekstami ks. Twardowskiego, tworząc poruszającą opowieść o Zwiastowaniu, Nawiedzeniu i Bożym Narodzeniu.

 

Dziękujemy słuchaczom szczególnie za to, że pod koniec koncertu chcieli się stać także wykonawcami i wspólnie z Chórem śpiewali kolędy. Cieszymy się, że w to mroźne zimowe popołudnie udało nam się wspólnie stworzyć tak ciepłą, niemal rodzinną atmosferę spotkania.

Opublikowano 18.01.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.