Koncert „Miłość wam wszystko wyjaśni”

W sobotę, 4 kwietnia 2009 r., w ramach corocznych koncertów Pokolenia JP2 w Muzeum Narodowym w Warszawie odbył się koncert pod tytułem: „Miłość wam wszystko wyjaśni”.


Koncerty Pokolenia JP2 to coroczna inicjatywa zainspirowana przez środowisko młodych muzyków. W tym roku w koncercie, oprócz chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, udział wzięli: Izabella Kłosińska – wybitna śpiewaczka związana z Teatrem Wielkim w Warszawie, chór Archikatedry Warszawskiej oraz Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej. Aktor Robert Więckiewicz odczytał papieski List do artystów, który został napisany dokładnie dziesięć lat temu.

Koncert połączony był z uroczystością rozdania nagród w konkursie „JP2 – wiem i znam”, poprowadzili go laureaci stypendiów im. Jana Pawła II.

Koncerty Pokolenia JP2 odbywają się co roku i stanowią element obchodów kolejnych rocznic śmierci papieża Jana Pawła II. Do tej pory odbywały się m.in. w Studio Koncertowym Polskiego Radia, w Filharmonii Narodowej oraz Akademii Muzycznej w Warszawie. W koncertach biorą udział znakomite zespoły, a także młodzi, wybitni muzycy i dyrygenci – wykonują nie tylko dzieła dojrzałych twórców, ale także kompozytorów należących do młodszego pokolenia.
 

Zobacz galerię z koncertu

Dodano: