Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Koncert „Miłość wam wszystko wyjaśni”

W sobotę, 4 kwietnia 2009 r., w ramach corocznych koncertów Pokolenia JP2 w Muzeum Narodowym w Warszawie odbył się koncert pod tytułem: „Miłość wam wszystko wyjaśni”.


Koncerty Pokolenia JP2 to coroczna inicjatywa zainspirowana przez środowisko młodych muzyków. W tym roku w koncercie, oprócz chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, udział wzięli: Izabella Kłosińska – wybitna śpiewaczka związana z Teatrem Wielkim w Warszawie, chór Archikatedry Warszawskiej oraz Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej. Aktor Robert Więckiewicz odczytał papieski List do artystów, który został napisany dokładnie dziesięć lat temu.

Koncert połączony był z uroczystością rozdania nagród w konkursie „JP2 – wiem i znam”, poprowadzili go laureaci stypendiów im. Jana Pawła II.

Koncerty Pokolenia JP2 odbywają się co roku i stanowią element obchodów kolejnych rocznic śmierci papieża Jana Pawła II. Do tej pory odbywały się m.in. w Studio Koncertowym Polskiego Radia, w Filharmonii Narodowej oraz Akademii Muzycznej w Warszawie. W koncertach biorą udział znakomite zespoły, a także młodzi, wybitni muzycy i dyrygenci – wykonują nie tylko dzieła dojrzałych twórców, ale także kompozytorów należących do młodszego pokolenia.
 

Zobacz galerię z koncertu

Opublikowano 14.04.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.