Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Koncert dla Jana Pawła II przyciągnął tłumy

W piątek 25 kwietnia odbył się uroczysty koncert „Nie lękajcie się iść pod prąd” pod kierownictwem muzycznym Mateusza Pospieszalskiego. Dla Jana Pawła II, wystąpili tak znani wykonawcy jak: T.Love, Voo Voo, Raz Dwa Trzy, Zakopower, Kasia Kowalska, Mela Koteluk i Urszula.

W trakcie koncertu prezentowane były materiały z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski, które miały przypomnieć przełomowe momenty pontyfikatu oraz nauczanie papieża. Znani aktorzy Antoni Pawlicki i Maciej Musiał czytali fragmenty encyklik, homilii i przemówień Jana Pawła II. Koncert rozpoczął się ulubioną pieśnią papieża „Barką”. Skomponowaną na kanonizację piosenkę „Iść pod prąd” wspólnie wykonali Sebastian Karpiel-Bułecka, Muniek Staszczyk, Adam Nowak, Wojciech Waglewski i Jorgos Skolias.

W koncercie udział wzięli przedstawiciele władz miasta, w tym prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Józef Górzyński. Wydarzenie swoim patronatem objął prezydent RP Bronisław Komorowski, który był także obecny na koncercie.

[nggallery id= 338]

 

Opublikowano 19.04.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.