Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kolejny rok szkolny przed nami

Życząc wszystkim uczniom i studentom powodzenia w kolejnym roku szkolnym, przypominamy słowa Jana Pawła II o roli szkoły i nauczycieli. Zapraszamy też do obejrzenia filmowych wspomnień o Karolu Wojtyle jako wychowawcy młodych!


Kształcić i wychowywać – to podstawowe zadania szkoły według Jana Pawła II. Zachęcamy do przeczytania przemówienia do uczniów i nauczycieli wygłoszonego 6 czerwca 1991 roku we Włocławku. Pełna treść przemówienia dostępna jest na portalu Mateusz.pl.

Jednocześnie zapraszamy do wysłuchania wspomnień o Karolu Wojtyle jako wychowawcy młodych. Opowiadają Maria Rybicka, Jerzy Rieger, Janusz Rieger, Bogumiła Rozkrutowa, Ewa Wisłocka i Maria Tyczyńska. Film dostępny jest na naszej podstronie Mediateki.

 

Opublikowano 31.08.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.