Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kolejny rok szkolny przed nami

Życząc wszystkim uczniom i studentom powodzenia w kolejnym roku szkolnym, przypominamy słowa Jana Pawła II o roli szkoły i nauczycieli. Zapraszamy też do obejrzenia filmowych wspomnień o Karolu Wojtyle jako wychowawcy młodych!


Kształcić i wychowywać – to podstawowe zadania szkoły według Jana Pawła II. Zachęcamy do przeczytania przemówienia do uczniów i nauczycieli wygłoszonego 6 czerwca 1991 roku we Włocławku. Pełna treść przemówienia dostępna jest na portalu Mateusz.pl.

Jednocześnie zapraszamy do wysłuchania wspomnień o Karolu Wojtyle jako wychowawcy młodych. Opowiadają Maria Rybicka, Jerzy Rieger, Janusz Rieger, Bogumiła Rozkrutowa, Ewa Wisłocka i Maria Tyczyńska. Film dostępny jest na naszej podstronie Mediateki.

 

Opublikowano 31.08.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.