Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kolędowanie 2010W czwartek 22 stycznia 2010 roku w  Centrum Charytatywnym „Res Sacra Miser” odbyło się kolędowanie najbardziej zaangażowanych w projekty Centrum Myśli Jana Pawła II stypendystów, chórzystów oraz wolontariuszy. Spotkanie nawiązywało do tradycji kolędowania z Wujkiem, która to rozpoczęła się 6 stycznia 1952 bożonarodzeniowym śpiewaniem, konspiracyjnie, w gronie dziesięciu osób,  na podłodze małego pokoiku.


Jan Paweł II wielokrotnie zapraszał do wspólnego kolędowania, twierdził, że kolędy nie tylko należą do naszej historii, kolędy poniekąd tworzą  naszą historię narodową i chrześcijańską”. „Wracamy zawsze do źródła wiel­kich natchnień duszy ludzkiej, duszy polskiej, kiedy śpie­wamy kolędy” mawiał.

 

Zatem i my ukłoniliśmy się w stronę tej Wojtyłowej tradycji:

 

… były świeczki na podłodze

… były recytacje i rozmowy

… było tworzenie zwrotek do ulubionej kolędy Karola Wojtyły „Oj, Maluśki, Maluśki”

… były smakołyki,  bo jak  mawiał Wojtyła: „Jak się najemy, to będziemy dobrze śpiewać

  była nauka pastorałek

  było śpiewanie kolęd z podziałem na głosy

… było składanie sobie życzeń

 

… a wszystko przy akompaniamencie dyrygentki chóru Centrum Myśli Jana Pawła II Zofii Sokołowskiej oraz naszych zdolnych stypendystów Gabrysi i Radka!

 

Zdjęcia: Michał Ziółkowski! Obejrzyj więcej zdjęć w galerii!

 

 

 

    

 

Opublikowano 25.01.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.