Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Klub filmu dokumentalnego „Inny Kadr”

Centrum Mysli Jana Pawła II serdecznie zaprasza na kolejne już spotkanie z cyklu klub filmu dokumentalnego „Inny Kadr”. Tym razem będziemy oglądać film „Rabin Ohad”, reż. Michał Bukojemski.


Pochodzący z Izraela rabin Ohad Ezrahi, uczestnik odbywających się na terenie obozu zagłady w Auschwitz corocznych medytacji Polskiej Wspólnoty Pokoju, prezentuje swoje poglądy na Holokaust, światopogląd współczesnych Żydów i politykę Izraela. Rabin zachęca do zerwania ze schematycznym myśleniem o Zagładzie, zaprzestania kultywowania atmosfery wszechobecnego zagrożenia i cierpiętnictwa i rozpoczęcia dialogu, który pozwoli zakończyć konflikty na Bliskim Wschodzie.

Spotykamy się 4 grudnia na ul. Foksal 11 (III p. – siedziba Centrum), o godz. 18.00.

Wstęp wolny!

szczegóły

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Opublikowano 02.12.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.