Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kilka kroków do szczęścia

Kilka kroków do szczęścia to projekt taneczny skierowany do młodzieży 16-18 lat ze świetlic środowiskowych.

Zespół pomysłowo- wykonawczy tworzyły: Beata i Bożena Burzyńkie, Sara Bocheńska, Paulina Grzelak.

Relacja z realizacji projektu…

W dniach 9- 10 stycznia 2010 roku cztery wolontariuszki z Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowały i poprowadziły warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży z Oratorium św. Jana Bosko. Zajęcia odbyły się w Szkole Tańca Egurrola Dance Studio mieszczącej się na Al. Jerozolimskich 91 w Warszawie. Głównym celem i przesłaniem, jakie niosły ze sobą zajęcia, było zachęcenie uczestników do nowej formy spędzania wolnego czasu i odreagowania stresu poprzez taniec.

Młodzież uczyła się kroków podstawowych do salsy, cha-chy oraz jazzu. Zajęcia zaczynały się od rozgrzewki, następnie uczestnicy przechodzili do nauki kroków, a na koniec były ćwiczenia relaksacyjne. Mimo iż taniec jest bardzo aktywną i męczącą formą spędzania czasu, to ma to do siebie, że sprawia niesamowitą frajdę tańczącym. Po dwóch godzinach intensywnej nauki, na twarzach dzieciaków można było zobaczyć uśmiechy. Podczas zajęć panowała przyjazna atmosfera, nie było problemów z integracją. Instruktorki, jak i uczestnicy włożyli mnóstwo serca w doskonalenie kroków i techniki tanecznej.

Owocami warsztatów była ogromna satysfakcja prowadzących oraz młodzieży, która wyniosła z zajęć nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim zadowolenie.

Sale do profesjonalnej nauki tańca udostępniła nam bezpłatnie Szkoła Tańca Egurrola Dance Studio.:Aleje Jerozolimskie 91, Warszawa Serdecznie dziękujemy!

Moje wrażenia :

,,Prowadząc zajęcia największą satysfakcję sprawiała mi zaciętość i upór, z jakimi uczestnicy pracowali. ,,Kurczę, to się naprawdę podoba!”- myślałam. Ten błysk w oku, skupienie, aby zapamiętać kroki było bezcennym doświadczeniem. Oczywiście na początku nie obyło się bez
trudności ale zagubienie i nieśmiałość na twarzach zostały szybko pokonane i zamienione w radosne uśmiechy. To właśnie te uśmiechy utwierdziły mnie w przekonaniu że warto było zorganizować te warsztaty, biegać dzwonić, załatwiać. Dla tych uśmiechów zrobiłabym to jeszcze raz.”( Beata, wolontariuszka)

„Przygotowania do realizacji projektu wymagały dużo pracy oraz poświęcenia czasu, ale myślę, że uśmiech jaki pojawił się na twarzach dzieci z Oratorium Św. Jana Bosko, które uczestniczyły w warsztatach tanecznych były doskonałą nagrodą za włożony trud. Udział w warsztatach tanecznych sprawił mi dużo radości, cieszę się, że dzięki wolontariuszkom: Beacie, Bożenie, Sarze i Paulinie, które podzieliły się z nami swoim talentem, mogliśmy mile spędzić czas przy rytmie muzyki. „ (Magda, opiekun projektu)

[nggallery id=97]

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.