Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kazimierz Dąbrowski

Urodzony w Białymstoku, gdzie ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia w klasie śpiewu prof. Violetty Bieleckiej (2003). Podczas edukacji w rodzinnym mieście współpracował z Białostockim Chórem Kameralnym Cantica Cantamus, biorąc udział w przygotowaniu i wykonaniu największych dzieł muzyki wokalno-instrumentalnej, uczestniczył również w nagraniach CD.


Od 2000 roku jest uczestnikiem warsztatów Polskiego Chóru Pokoju – projektu o charakterze międzynarodowym, promującym muzyczną kulturę polską – w ramach tego przedsięwzięcia uczestniczył on w licznych koncertach oraz nagraniach płyt. Podejmował również wiele inicjatyw artystycznych na terenie miasta i regionu, m. in. biorąc udział w festiwalach i konkursach muzyki chóralnej. W latach 2002-03 jako współzałożyciel, dyrygent chóru i orkiestry oraz autor części opracowań muzycznych, uczestniczył w projekcie Radix, przygotowując artystyczną oprawę liturgii mszy świętych oraz okolicznościowych nabożeństw Drogi Krzyżowej, wspartych specjalnie na ten cel skomponowaną muzyką. Od roku 2003 studiuje dyrygenturę symfoniczno-operową na AMFC w Warszawie, pracując pod kierunkiem prof. Ryszarda Dudka. Podczas studiów podejmował współpracę z kompozytorami, przygotowując i prowadząc kilka prawykonań kompozycji młodych, polskich i zagranicznych kompozytorów.

Od początku istnienia projektu Nova Hereditas – Nowe Dziedzictwo jest jego koordynatorem muzycznym i dyrygentem. W jego pierwszej edycji przygotował 6 koncertów, podczas których, w prestiżowych miejscach Warszawy, wykonano specjalnie na tą okazję przygotowane przez młodych kompozytorów utwory wokalno-instrumentalne.

Jest również śpiewakiem i dyrygentem wokalnego zespołu Mirabilia Musica, zajmującego się wykonawstwem kameralnej muzyki chóralnej wszystkich epok, który to zespół może poszczycić się zdobytymi laurami na międzynarodowych festiwalach, takich jak Łapskie Te Deum, Cantio Lodziensis, czy Legnica Cantat. Zespół posiada w swoim dorobku kilka nagrań CD.

 

Opublikowano 14.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.