Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kazimierz Dąbrowski

Urodzony w Białymstoku, gdzie ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia w klasie śpiewu prof. Violetty Bieleckiej (2003). Podczas edukacji w rodzinnym mieście współpracował z Białostockim Chórem Kameralnym Cantica Cantamus, biorąc udział w przygotowaniu i wykonaniu największych dzieł muzyki wokalno-instrumentalnej, uczestniczył również w nagraniach CD.


Od 2000 roku jest uczestnikiem warsztatów Polskiego Chóru Pokoju – projektu o charakterze międzynarodowym, promującym muzyczną kulturę polską – w ramach tego przedsięwzięcia uczestniczył on w licznych koncertach oraz nagraniach płyt. Podejmował również wiele inicjatyw artystycznych na terenie miasta i regionu, m. in. biorąc udział w festiwalach i konkursach muzyki chóralnej. W latach 2002-03 jako współzałożyciel, dyrygent chóru i orkiestry oraz autor części opracowań muzycznych, uczestniczył w projekcie Radix, przygotowując artystyczną oprawę liturgii mszy świętych oraz okolicznościowych nabożeństw Drogi Krzyżowej, wspartych specjalnie na ten cel skomponowaną muzyką. Od roku 2003 studiuje dyrygenturę symfoniczno-operową na AMFC w Warszawie, pracując pod kierunkiem prof. Ryszarda Dudka. Podczas studiów podejmował współpracę z kompozytorami, przygotowując i prowadząc kilka prawykonań kompozycji młodych, polskich i zagranicznych kompozytorów.

Od początku istnienia projektu Nova Hereditas – Nowe Dziedzictwo jest jego koordynatorem muzycznym i dyrygentem. W jego pierwszej edycji przygotował 6 koncertów, podczas których, w prestiżowych miejscach Warszawy, wykonano specjalnie na tą okazję przygotowane przez młodych kompozytorów utwory wokalno-instrumentalne.

Jest również śpiewakiem i dyrygentem wokalnego zespołu Mirabilia Musica, zajmującego się wykonawstwem kameralnej muzyki chóralnej wszystkich epok, który to zespół może poszczycić się zdobytymi laurami na międzynarodowych festiwalach, takich jak Łapskie Te Deum, Cantio Lodziensis, czy Legnica Cantat. Zespół posiada w swoim dorobku kilka nagrań CD.

 

Opublikowano 14.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.