Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Każdy z nas jest twórcą – rozmowa o psychodramie

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Jarosława Gliszczyńskiego oraz tytuł odcinka Każdy z nas jest twórcą – rozmowa o psychodramie

Nowy odcinek podcastu „Słuchając drogi” tworzonego przez Centrum Myśli Jana Pawła II jest już dostępny. Tematem najnowszej audycji jest psychodrama – nurt w psychoterapii łączy w sobie spotkanie, działanie, tworzenie. Opowiem nam o nim pan Jarosław Gliszczyński, psycholog kliniczny i psychoterapeuta związanym z Polskim Instytutem Psychodramy.

Wspólnie szukamy odpowiedzi na pytania;

 • Dlaczego człowiek jest przede wszystkim twórcą?
 • Co łączy psychodramę z teatrem?
 • Jaka jest wyższość terapii grupowej nad indywidualną?

Rozmawiamy o:

 • psychodramie, która buduje dialog i doprowadza do międzykulturowych spotkań, 
 • umiejętności zamiany ról, wchodzenia w czyjeś buty i patrzenia z różnych punktów widzenia,
 • katharsis, jako przeżywania nowych doświadczeń,
 • poszerzonej rzeczywistości,
 • tworzeniu nowej pamięci,
 • szkodliwości lęku,
 • wychowaniu dzieci, które przygotuje je do relacji ze światem,
 • oraz o tym, że pokój, który jest dla nas tak ważny, zależy od naszego serca.

Mój rozmówca przypomina nam, że każdy z nas ma w sobie silną potrzebę tworzenia, a przez działanie i wyobraźnię możemy uwolnić się ze skostniałych schematów, które zabierają nam wolność.


Zapraszamy do rozmowy. Dołączcie do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi 

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszam do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl.

Posłuchaj

Opublikowano 19.03.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.