Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

KATARZYNA CIZIO

Liderka grupy “Praca z dziećmi”

Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstwa.

Moja historia z Centrum Myśli Jana Pawła II sięga czasów liceum, a przygoda z wolontariatem zaczęła się już w szkole podstawowej. Wolontariat to dawanie siebie innym, ale również szereg doświadczeń, i korzyści z których często nie zdajemy sobie sprawy. Prócz umiejętności miękkich, takich jak np. komunikatywność i umiejętność współpracy w zespole, dobra organizacja pracy, łatwość w realizowaniu zadań i skupienie na celu, wolontariat wzbogaca mnie także o wiele kompetencji dodatkowych. Kształtuje mój charakter, dodaje pewności siebie, uczy pokory i wrażliwości. Działalność charytatywna to świetna okazja do poznania wartościowych ludzi, z którymi niejednokrotnie można nawiązać przyjaźnie na całe życie.

Uśmiech dzieci, z którymi mam przyjemność pracować, jest jednocześnie moim uśmiechem, bo pokazuje, że poświęcony czas wolny nie idzie na marne, a słowa wdzięczności wypowiedziane z ich ust zachęcają do dalszego działania. Praca w Inkubatorze Miłosierdzia utwierdza mnie w przekonaniu, że niesiona pomoc ma sens i jest realną formą zmieniania świata na lepsze.

e-mail: inkubator.dzieci@centrumjp2.pl

Opublikowano 27.01.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.