KATARZYNA CIZIO

zespół

Liderka grupy “Praca z dziećmi”

Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstwa.

Moja historia z Centrum Myśli Jana Pawła II sięga czasów liceum, a przygoda z wolontariatem zaczęła się już w szkole podstawowej. Wolontariat to dawanie siebie innym, ale również szereg doświadczeń, i korzyści z których często nie zdajemy sobie sprawy. Prócz umiejętności miękkich, takich jak np. komunikatywność i umiejętność współpracy w zespole, dobra organizacja pracy, łatwość w realizowaniu zadań i skupienie na celu, wolontariat wzbogaca mnie także o wiele kompetencji dodatkowych. Kształtuje mój charakter, dodaje pewności siebie, uczy pokory i wrażliwości. Działalność charytatywna to świetna okazja do poznania wartościowych ludzi, z którymi niejednokrotnie można nawiązać przyjaźnie na całe życie.

Uśmiech dzieci, z którymi mam przyjemność pracować, jest jednocześnie moim uśmiechem, bo pokazuje, że poświęcony czas wolny nie idzie na marne, a słowa wdzięczności wypowiedziane z ich ust zachęcają do dalszego działania. Praca w Inkubatorze Miłosierdzia utwierdza mnie w przekonaniu, że niesiona pomoc ma sens i jest realną formą zmieniania świata na lepsze.

e-mail: inkubator.dzieci@centrumjp2.pl

Dodano: