Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

KATARZYNA CIZIO

Liderka grupy “Praca z dziećmi”

Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstwa.

Moja historia z Centrum Myśli Jana Pawła II sięga czasów liceum, a przygoda z wolontariatem zaczęła się już w szkole podstawowej. Wolontariat to dawanie siebie innym, ale również szereg doświadczeń, i korzyści z których często nie zdajemy sobie sprawy. Prócz umiejętności miękkich, takich jak np. komunikatywność i umiejętność współpracy w zespole, dobra organizacja pracy, łatwość w realizowaniu zadań i skupienie na celu, wolontariat wzbogaca mnie także o wiele kompetencji dodatkowych. Kształtuje mój charakter, dodaje pewności siebie, uczy pokory i wrażliwości. Działalność charytatywna to świetna okazja do poznania wartościowych ludzi, z którymi niejednokrotnie można nawiązać przyjaźnie na całe życie.

Uśmiech dzieci, z którymi mam przyjemność pracować, jest jednocześnie moim uśmiechem, bo pokazuje, że poświęcony czas wolny nie idzie na marne, a słowa wdzięczności wypowiedziane z ich ust zachęcają do dalszego działania. Praca w Inkubatorze Miłosierdzia utwierdza mnie w przekonaniu, że niesiona pomoc ma sens i jest realną formą zmieniania świata na lepsze.

e-mail: inkubator.dzieci@centrumjp2.pl

Opublikowano 27.01.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.