Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Karol Wojtyła na Soborze Watykańskim II

Zbiór wystąpień, red. Robert Skrzypczak

Karol Wojtyła na Soborze Watykańskim II_Okładka

Arcybiskup Karol Wojtyła należał do tych, których wkład w Sobór Watykański II był wyjątkowy, bogaty w sensie ilościowym oraz doktrynalnym. Niniejsza publikacja to całościowe tłumaczenie z łaciny wystąpień abp. Karola Wojtyły.

Prezentację Wojtyłowych wypowiedzi poprzedza obszerny wstęp wprowadzający w kontekst. Postawiono w nim pytanie nie tylko o to, jakie sugestie Karola Wojtyły znalazły się w dokumentach soborowych, ale też o to, jaki wpływ miał jego aktywny udział w Soborze na decyzję konklawe w październiku 1979 roku. Tekst główny uzupełniają szczegółowe przypisy. Całość została zamknięta w ekskluzywnej szacie edytorskiej. Publikacja została wzbogacona o niepublikowane wcześniej zdjęcia Karola Wojtyły z czasu Soboru Watykańskiego II pochodzące z prywatnego archiwum bp. Tadeusza Pieronka.

Wydawcami książki są: Centrum Myśli Jana Pawła II, Wydawnictwo AA s.c. oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Opublikowano 29.01.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.