Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Karol Wojtyła na Soborze Watykańskim II

Karol Wojtyła na Soborze Watykańskim II_Okładka

„ Rozpoczynałem swe uczestnictwo w Soborze jako młody biskup. Pamiętam, że moje miejsce było najpierw bliżej wejścia do Bazyliki św. Piotra, a od trzeciej sesji, odkąd zostałem mianowany arcybiskupem krakowskim, przeniosłem się bliżej ołtarza” – tak Jan Paweł II mówił o swoim udziale w II Soborze Watykańskim.

W 60. rocznicę rozpoczęcia II Soboru Watykańskiego zapraszamy Was do lektury publikacji ks. Roberta Skrzypczaka „Karol Wojtyła na Soborze Watykańskim II”, którą wydaliśmy wspólnie z Wydawnictwem AA s.c. oraz Wydawnictwem Naukowym Uniwersytetu kardynała Stefana Wyszyńskiego.

We wstępie do publikacji postawiono pytanie nie tylko o to, jakie sugestie Karola Wojtyły znalazły się w dokumentach soborowych, ale też o to, jaki wpływ miał jego aktywny udział w Soborze na decyzję konklawe w październiku 1979 roku. Poznanie treści jak i okoliczności rodzenia się w Karolu Wojtyle jego wielkich soborowych idei umożliwia odpowiedź na pytania, które narzucają się przy okazji rozważania fenomenu Jana Pawła II na tle najnowszej historii Kościoła i świata.

Publikacja cały czas jest dostępna w sprzedaży!

Zachęcamy do zapoznania się również z materiałami o tych wydarzeniach, które mamy na portalu jp2online.pl i w Multimedialnym biogramie:

Zapraszamy również do Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego na debaty „Sobór pyta o człowieka” (24 listopada – 18:00) z udziałem naszej ekspertki dr hab. Dominiki Żukowskiej-Gardzińskiej, prof. UKSW oraz „Polskie ślady soboru” z udziałem ks. dr hab. Roberta Skrzypczaka, których jesteśmy partnerem. Debaty są ostatnimi z cyklu debat o Vatikanum II.

Opublikowano 13.10.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Współczesne kino nie odwraca wzroku od problemów starości, choroby i śmierci, ale dalekie jest od religijnej perspektywy – diagnozuje Jakub Majmurek. Zapraszamy do lektury!
Podobnie jak w ostatnich latach, w dniach poprzedzających rocznicę śmierci Jana Pawła II, odchodzimy od prostych, symbolicznych form upamiętnienia papieża
Często patrzymy na złość widząc wyłącznie jej objawy. Zdarza się, że staramy się ją zagłuszyć. Czym ona jest i co może powiedzieć o nas samych?
Rodzicu, szukasz pomocy dla siebie lub dla dziecka? Nauczycielu doświadczasz trudności w relacji z uczniami? Uczniu, coś Cię niepokoi, czujesz się samotny, zagubiony? Nie czekaj. Skorzystaj ze wsparcia

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.