Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kalendarz akademicki


 

Na półki księgarskie trafił już wydany przez Centrum KALENDARZ AKADEMICKI: 365 DNI Z MYŚLI JANA PAWŁA II z cytatami z wypowiedzi Papieża skierowanych do środowisk uniwersyteckich oraz obrazujących życie studenckie Karola Wojtyły.

Ojciec ¦więty także był studentem, a potem wykładowcą, toteż świetnie znał akademicką codzienność. Wielokrotnie – często z humorem – wspominał czas studiów i dzielił się doświadczeniami z tego okresu. Równie często zwracał się bezpośrednio do studentów i wykładowców. Stało się to pretekstem do stworzenia publikacji, łączącej prezentację życia uniwersyteckiego Karola Wojtyły i jego słowa – już jako głowy Kościoła – skierowane do studentów i profesorów. Do tej pory wypowiedzi te były rozproszone, tu zaś zostały ułożone tak, aby możliwa była całościowa nad nimi refleksja. Wybór cytatów uzupełnia kalendarium życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II oraz swego rodzaju „niezbędnik” dotyczący jego pontyfikatu (najważniejsze daty, kluczowe wydarzenia, hasła pielgrzymek, ciekawostki). Tekstom towarzyszą grafiki ilustrujące myśli Ojca ¦więtego.

Kalendarz rozpoczyna się wraz z początkiem roku akademickiego i wraz z nim się kończy. Każdy tydzień opatrzony jest zestawem cytatów. Grafiki otwierają kolejne miesiące. Format wydawnictwa (A5) zakłada przejrzystość prezentowanych treści oraz wygodę w posługiwaniu się. Oryginalna oprawa zakłada, że po zakończeniu roku można będzie usunąć karty przeznaczone na kolejne dni, a pozostawić jedynie strony z cytatami, informacjami o pontyfikacie i ilustracjami.

Dystrybucja kalendarza odbywać się będzie głównie wśród stypendystów, którymi opiekuje się Centrum Myśli Jana Pawła II, ale także wśród warszawskich studentów, rektorów wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich. Jest on  dostępny także w wybranych warszawskich księgarniach.

Gdzie można kupić nasz kalendarz

 
Młodzi Przyjaciele,
miejcie świętą ambicję bycia świętymi.
 

 
 
Nie popadajcie w przeciętność,
nie ulegajcie dyktatom zmieniającej się mody.

 

Opublikowano 13.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.