Kalendarz akademicki


 

Na półki księgarskie trafił już wydany przez Centrum KALENDARZ AKADEMICKI: 365 DNI Z MYŚLI JANA PAWŁA II z cytatami z wypowiedzi Papieża skierowanych do środowisk uniwersyteckich oraz obrazujących życie studenckie Karola Wojtyły.

Ojciec ¦więty także był studentem, a potem wykładowcą, toteż świetnie znał akademicką codzienność. Wielokrotnie – często z humorem – wspominał czas studiów i dzielił się doświadczeniami z tego okresu. Równie często zwracał się bezpośrednio do studentów i wykładowców. Stało się to pretekstem do stworzenia publikacji, łączącej prezentację życia uniwersyteckiego Karola Wojtyły i jego słowa – już jako głowy Kościoła – skierowane do studentów i profesorów. Do tej pory wypowiedzi te były rozproszone, tu zaś zostały ułożone tak, aby możliwa była całościowa nad nimi refleksja. Wybór cytatów uzupełnia kalendarium życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II oraz swego rodzaju „niezbędnik” dotyczący jego pontyfikatu (najważniejsze daty, kluczowe wydarzenia, hasła pielgrzymek, ciekawostki). Tekstom towarzyszą grafiki ilustrujące myśli Ojca ¦więtego.

Kalendarz rozpoczyna się wraz z początkiem roku akademickiego i wraz z nim się kończy. Każdy tydzień opatrzony jest zestawem cytatów. Grafiki otwierają kolejne miesiące. Format wydawnictwa (A5) zakłada przejrzystość prezentowanych treści oraz wygodę w posługiwaniu się. Oryginalna oprawa zakłada, że po zakończeniu roku można będzie usunąć karty przeznaczone na kolejne dni, a pozostawić jedynie strony z cytatami, informacjami o pontyfikacie i ilustracjami.

Dystrybucja kalendarza odbywać się będzie głównie wśród stypendystów, którymi opiekuje się Centrum Myśli Jana Pawła II, ale także wśród warszawskich studentów, rektorów wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich. Jest on  dostępny także w wybranych warszawskich księgarniach.

Gdzie można kupić nasz kalendarz

 
Młodzi Przyjaciele,
miejcie świętą ambicję bycia świętymi.
 

 
 
Nie popadajcie w przeciętność,
nie ulegajcie dyktatom zmieniającej się mody.

 

Dodano: