Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kajakiem w hołdzie JP2.

Polski pielgrzym opłynął kajakiem Półwysep Apeniński


25-letni student europeistyki Kamil Sobol z Łowicza, który w hołdzie dla Jana Pawła II opłynął kajakiem Półwysep Apeniński, dotarł 17 października do Rzymu. W najbliższą środę weźmie udział w audiencji generalnej Benedykta XVI. W pobliżu Placu świętego Piotra będzie można obejrzeć kajak, na którym dokonał tego wyczynu.

15 czerwca Kamil Sobol wypłynął w Wenecji, a po czterech miesiącach i dwóch dniach dopłynął do Wiecznego Miasta, pokonując na morzu trzy tysiące kilometrów wzdłuż wybrzeży Adriatyku, Morza Jońskiego i Tyrreńskiego.

Sobol powiedział, że płynął takim samym kajakiem, jakim na spływach w Polsce pływał przyszły polski papież. Dodał, że podjął się tej wyprawy, by w ten sposób oddać hołd Janowi Pawłowi II. To była dla mnie pielgrzymka, której celem jest grób papieża – powiedział.

Jego wizyty w kolejnych włoskich miastach i miasteczkach budziły wielkie zainteresowanie mieszkańców, a o "polskim pielgrzymie w kajaku" pisały lokalne gazety.

SYLWIA WYSOCKA

(cytat za wp.pl)

Opublikowano 13.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.