Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kajakiem w hołdzie JP2.

Polski pielgrzym opłynął kajakiem Półwysep Apeniński


25-letni student europeistyki Kamil Sobol z Łowicza, który w hołdzie dla Jana Pawła II opłynął kajakiem Półwysep Apeniński, dotarł 17 października do Rzymu. W najbliższą środę weźmie udział w audiencji generalnej Benedykta XVI. W pobliżu Placu świętego Piotra będzie można obejrzeć kajak, na którym dokonał tego wyczynu.

15 czerwca Kamil Sobol wypłynął w Wenecji, a po czterech miesiącach i dwóch dniach dopłynął do Wiecznego Miasta, pokonując na morzu trzy tysiące kilometrów wzdłuż wybrzeży Adriatyku, Morza Jońskiego i Tyrreńskiego.

Sobol powiedział, że płynął takim samym kajakiem, jakim na spływach w Polsce pływał przyszły polski papież. Dodał, że podjął się tej wyprawy, by w ten sposób oddać hołd Janowi Pawłowi II. To była dla mnie pielgrzymka, której celem jest grób papieża – powiedział.

Jego wizyty w kolejnych włoskich miastach i miasteczkach budziły wielkie zainteresowanie mieszkańców, a o "polskim pielgrzymie w kajaku" pisały lokalne gazety.

SYLWIA WYSOCKA

(cytat za wp.pl)

Opublikowano 13.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.