Jury:
- Edward Pałłasz (przewodniczący)
Kompozytor, urodzony 30 sierpnia 1936 w Starogardzie Gdańskim.Studiował muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim, którą ukończył w 1964.
W kompozycji jest autodydaktą. Edward Pałłasz jest laureatem wielu konkursów, m.in. otrzymał Prix de musique folklorique Radia Bratysława (1973) oraz sześciokrotnie I nagrodę: w 1974 na konkursie Polskiego Radia (1974), na KONKURSIE KOMPOZYTORSKIM IM. GRZEGORZA FITELBERGA w Katowicach (1976), na KONKURSIE KOMPOZYTORSKIM IM. GUIDO D’AREZZO w Arezzo (1984), na KONKURSIE KOMPOZYTORSKIM IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO (1988), na konkursie w Trydencie (1988), na KONKURSIE KOMPOZYTORSKIM IM. JANA MAKLAKIEWICZA (1986). Ponadto w 1986 otrzymał Nagrodę Prezesa Polskiego Radia i Telewizji za twórczość kompozytorską dla radia, zaś w 1989 – Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki I stopnia.
- Marek Jasiński
Kompozytor i pedagog, urodzony 10 września 1949 w Stargardzie Szczecińskim. W 1974 ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Wychowania Muzycznego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Tam też w tym samym roku podjął studia na Wydziale Teorii, Kompozycji i Dyrygentury w klasie Andrzeja Koszewskiego, które ukończył w 1979. Wiedzę swoją uzupełniał podczas organizowanego przez Międzynarodową Radę Muzyczną UNESCO Międzynarodowego Kursu Kompozytorskiego w Borovec w Bułgarii (1983 i 1987) oraz dwusemestralnego Podyplomowego Studium Doskonalenia Pedagogicznego (1987). Po ukończeniu studiów w 1979 rozpoczął pracę w szczecińskiej filii Akademii Muzycznej w Poznaniu. W 1995 został zatrudniony w Akademii Muzycznej, gdzie prowadzi wykłady z kompozycji, kontrapunktu i instrumentacji. W 1999 wybrany został dziekanem Wydziału Kompozycji i Teorii Muzyki bydgoskiej Uczelni.
- Bogdan Gola
Chórmistrz, dyrygent i pedagog. Debiutował jako kierownik chóru Opery Śląskiej w Bytomiu (1976-82). Potem kierował chórami: Filharmonii im. J. Elsnera w Opolu, Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Chórem Teatru Wielkiego w Warszawie. Był twórcą Zespołu Muzyki Dawnej All Antico (1976-86), specjalizującego się w wykonywaniu muzyki renesansu i baroku, a także Chóru Polifonicznego Sacri Concentus działającego od 1993 r. w Warszawie. Jego wachlarz zainteresowań jest bardzo szeroki: od gregoriańskiej monodii do monumentów Wagnera i Pendereckiego. Przygotował chóry do ponad 80 tytułów słynnych dzieł operowych. Kierowany przez niego w latach 1985-95 Chór Teatru Wielkiego w Warszawie zdobył sobie trwałe uznanie krytyki i publiczności w kraju i za granicą. Artystyczny poziom naszego chóru pod jego kierownictwem utrwalony został na płytach Polskich Nagrań, Schwann Koch International, Studio Berlin Classic, CPO, a także w TVP i stacjach telewizyjnych ZDF i 3SAT. Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami i reżyserami. Za dyrekcji Roberta Satanowskiego na scenie warszawskiej realizował tetralogię Wagnera z Augustem Everdingiem (1988-89). Sięga nie tylko do znanych dzieł oratoryjnych i chóralnych, ale także po stare, zapomniane kancjonały i kodeksy. Z Chórem Polifonicznym Sacri Concentus koncertuje i nagrywa partytury mistrzów polskiego baroku i romantyzmu (J. Elsner, F. Gotschalk, S. Moniuszko, J. Stefani, J. Wański i J. M. Żebrowski), a także utwory oratoryjne odkrytego kompozytora Ignaza Reimanna z Dolnego Śląska. Współpracuje z Orkiestrą Kameralną Concerto Avenna i z czołowymi wokalistami scen polskich. Prowadzi także działalność pedagogiczną, którą rozpoczął w swych macierzystych uczelniach na Śląsku. Od 1986 r. wykłada jako profesor w warszawskiej Akademii Muzycznej, kształcąc adeptów sztuki dyrygentury chóralnej. Od 1998 r. jest ponownie szefem chóru Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.
- Paweł Łukaszewski
Kompozytor, urodzony 19 września 1968 w Częstochowie. Syn Wojciecha Łukaszewskiego. Studiował w Akademii Muzycznej: w latach 1987-92 w klasie wiolonczeli Andrzeja Wróbla oraz w latach 1991-95 w klasie kompozycji Mariana Borkowskiego (dyplom z wynikiem celującym). Paweł Łukaszewski prowadzi aktywną działalność jako organizator życia muzycznego. Od 1992 pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia Musica Sacra oraz asystenta dyrygenta >>> CHÓRU UNIWERSYTETU KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO w Warszawie. W latach 1992-93 był Sekretarzem Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich, a od 1995 jest Sekretarzem Zarządu Stowarzyszenia „Laboratorium Muzyki Współczesnej” w Białymstoku. Zajmuje się także publicystyką muzyczną. Od kwietnia 2001 pełni funkcję zastępcy Redaktora Naczelnego miesięcznika „Muzyka21”. Paweł Łukaszewski od 1996 pracuje jako asystent w Katedrze Kompozycji Akademii Muzycznej w Warszawie, gdzie w 2000 uzyskał tytuł naukowy doktora w zakresie kompozycji.
- o. Bernard Sawicki OSB
- Miłosz Bembinow