Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

JP2 – wiem i znam: początek spotkań

W sobotni poranek, 9 grudnia, kilkudziesięciu uczniów spotkało się w Szkole Przymierza Rodzin na warszawskim Ursynowie, aby rozpocząć przygotowania do konkursu JP2 – wiem i znam. Zajęcia poprowadził dr Grzegorz Grochowski – pedagog i teolog.


Tematem warsztatów były dwie pierwsze pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 i 1983 roku. Po projekcji filmu, prezentującego przebieg wizyt Ojca ¦więtego i panującą podczas nich atmosferę, uczestnicy zastanawiali się nad przesłaniem papieskich homilii i przemówień z tego czasu. Na koniec swoje spostrzeżenia starali się przelać na papier, wykonując czasem zabawne, ale z pewnością pełne treści rysunki.

Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych (tych, którzy zdążyli się zapisać, i tych, którzy chcieliby do nas dołączyć) na drugie spotkanie, które odbędzie się 6 stycznia 2007 roku. Przyjrzymy się wtedy bliżej dwóm następnym pielgrzymkom Papieża – z 1987 i 1991 roku.

 

 

Opublikowano 08.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.