Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

JP2 – wiem i znam: początek spotkań

W sobotni poranek, 9 grudnia, kilkudziesięciu uczniów spotkało się w Szkole Przymierza Rodzin na warszawskim Ursynowie, aby rozpocząć przygotowania do konkursu JP2 – wiem i znam. Zajęcia poprowadził dr Grzegorz Grochowski – pedagog i teolog.


Tematem warsztatów były dwie pierwsze pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 i 1983 roku. Po projekcji filmu, prezentującego przebieg wizyt Ojca ¦więtego i panującą podczas nich atmosferę, uczestnicy zastanawiali się nad przesłaniem papieskich homilii i przemówień z tego czasu. Na koniec swoje spostrzeżenia starali się przelać na papier, wykonując czasem zabawne, ale z pewnością pełne treści rysunki.

Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych (tych, którzy zdążyli się zapisać, i tych, którzy chcieliby do nas dołączyć) na drugie spotkanie, które odbędzie się 6 stycznia 2007 roku. Przyjrzymy się wtedy bliżej dwóm następnym pielgrzymkom Papieża – z 1987 i 1991 roku.

 

 

Opublikowano 08.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.