Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

JP2 w szkole

Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie zaprosiło nauczycieli, katechetów i pedagogów warszawskich gimnazjów i liceów do udziału w projekcie pod nazwą JP2 w szkole.


Pierwsza część projektu objęła wykłady i warsztaty dla nauczycieli pt. Jak nauczać o JP2?. Celem wykładów było przekazanie nauczycielom wiedzy o wybranych aspektach nauczania i osoby Jana Pawła II. Zdobyta wiedza umożliwi następnie przygotowanie projektów lekcji dla uczniów w czasie warsztatów. Wykłady i warsztaty odbywały się w wybrane cztery soboty października, listopada i grudnia 2006 roku. Naszą inicjatywą chcieliśmy zachęcić do długofalowej współpracy z Centrum pedagogów gruntownie przygotowanych do przekazywania wiedzy o Janie Pawle II.

Druga częśc projektu to konkurs wiedzy o Papieżu-Polaku dla uczniów gimnazjów i liceów pt. JP2 – wiem i znam. W okresie od grudnia 2006 roku do marca 2007 roku uczniowie będą uczestniczyć w regularnych zajęciach. Finał konkursu przewidziany jest na wiosnę 2007 roku.

Zarówno wykłady dla nauczycieli, jak i konkurs dla uczniów (z nagrodami!) to świetna okazja do podniesienia poziomu społecznej wiedzy o znaczeniu pontyfikatu Jana Pawła II oraz unikalną możliwością rozwoju umiejętności dydaktycznych i intelektualnych.

 

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W Warszawie rozpoczyna się właśnie Warszawski Tydzień Kobiet. To dobra okazja, aby przypomnieć jeden z ważnych tematów, które podjęliśmy w ramach podcastów „Słuchając drogi”
To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu