Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

JP2 w szkole

Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie zaprosiło nauczycieli, katechetów i pedagogów warszawskich gimnazjów i liceów do udziału w projekcie pod nazwą JP2 w szkole.


Pierwsza część projektu objęła wykłady i warsztaty dla nauczycieli pt. Jak nauczać o JP2?. Celem wykładów było przekazanie nauczycielom wiedzy o wybranych aspektach nauczania i osoby Jana Pawła II. Zdobyta wiedza umożliwi następnie przygotowanie projektów lekcji dla uczniów w czasie warsztatów. Wykłady i warsztaty odbywały się w wybrane cztery soboty października, listopada i grudnia 2006 roku. Naszą inicjatywą chcieliśmy zachęcić do długofalowej współpracy z Centrum pedagogów gruntownie przygotowanych do przekazywania wiedzy o Janie Pawle II.

Druga częśc projektu to konkurs wiedzy o Papieżu-Polaku dla uczniów gimnazjów i liceów pt. JP2 – wiem i znam. W okresie od grudnia 2006 roku do marca 2007 roku uczniowie będą uczestniczyć w regularnych zajęciach. Finał konkursu przewidziany jest na wiosnę 2007 roku.

Zarówno wykłady dla nauczycieli, jak i konkurs dla uczniów (z nagrodami!) to świetna okazja do podniesienia poziomu społecznej wiedzy o znaczeniu pontyfikatu Jana Pawła II oraz unikalną możliwością rozwoju umiejętności dydaktycznych i intelektualnych.

 

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.