Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

JP2 w szkole

Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie zaprosiło nauczycieli, katechetów i pedagogów warszawskich gimnazjów i liceów do udziału w projekcie pod nazwą JP2 w szkole.


Pierwsza część projektu objęła wykłady i warsztaty dla nauczycieli pt. Jak nauczać o JP2?. Celem wykładów było przekazanie nauczycielom wiedzy o wybranych aspektach nauczania i osoby Jana Pawła II. Zdobyta wiedza umożliwi następnie przygotowanie projektów lekcji dla uczniów w czasie warsztatów. Wykłady i warsztaty odbywały się w wybrane cztery soboty października, listopada i grudnia 2006 roku. Naszą inicjatywą chcieliśmy zachęcić do długofalowej współpracy z Centrum pedagogów gruntownie przygotowanych do przekazywania wiedzy o Janie Pawle II.

Druga częśc projektu to konkurs wiedzy o Papieżu-Polaku dla uczniów gimnazjów i liceów pt. JP2 – wiem i znam. W okresie od grudnia 2006 roku do marca 2007 roku uczniowie będą uczestniczyć w regularnych zajęciach. Finał konkursu przewidziany jest na wiosnę 2007 roku.

Zarówno wykłady dla nauczycieli, jak i konkurs dla uczniów (z nagrodami!) to świetna okazja do podniesienia poziomu społecznej wiedzy o znaczeniu pontyfikatu Jana Pawła II oraz unikalną możliwością rozwoju umiejętności dydaktycznych i intelektualnych.

 

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.