Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jesteś większy, niż myślisz

Z okazji 30. rocznicy opublikowania pierwszej encykliki Jana Pawła II „Redemptor hominis” uruchomiliśmy specjalny portal o tym dokumencie:

WWW.CENTRUMJP2.PL/JESTESWIEKSZY


Na specjalnie przygotowanej multimedialnej stronie internetowej www.centrumjp2.pl/jesteswiekszy w niezwykle atrakcyjny graficznie sposób zaprezentowany jest tekst encykliki Redemptor hominis, kontekst jej powstania oraz komentarze i wywiady ze znanymi specjalistami z dziedziny katolickiej nauki społecznej dotyczące jej odbioru i wpływu na dzisiejszy świat. Można także wziąć udział w quizie ze znajomości treści pierwszej encykliki oraz osobiście skomentować jej treść na wbudowanym forum. Portal zaczął funkcjonować 04 marca 2009 o północy.

W każdej warszawskiej parafii rozwieszono po 2 plakaty w różnych konwencjach graficznych, zachęcające do odwiedzenia portalu i zapoznania się z encykliką.

Zorganizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II akcja ma zachęcić warszawiaków do sięgnięcia po pierwszą encyklikę papieża Polaka, która po raz pierwszy została opublikowana 4 marca 1979 roku. Chcemy stworzyć szansę na pogłębienie wiedzy na temat treści i znaczenia Redemptor hominis oraz skłonić do zastanowienia się nad możliwościami zastosowania nauki płynącej z encykliki w życiu codziennym.

 

4 marca 2009 przed bramą UW na Krakowskim Przedmieściu oraz przy Metro Centrum szczudlarze wręczali ulotki-naklejki z hasłem „Jesteś większy niż myślisz”. Ich wystąpienie było dopełnieniem akcji prowadzonej na stronie internetowej www.centrumjp2.pl/jesteswiekszy oraz w warszawskich parafiach z okazji 30. rocznicy ukazania się encykliki Jana Pawła II Redemptor hominis z 4 marca 1979 roku.

 

zobacz galerię

 

Opublikowano 02.03.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W Warszawie rozpoczyna się właśnie Warszawski Tydzień Kobiet. To dobra okazja, aby przypomnieć jeden z ważnych tematów, które podjęliśmy w ramach podcastów „Słuchając drogi”
To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu