Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jan Paweł II wobec tragedii w Rwandzie

Na dramat w Rwandzie Jan Paweł II zareagował mocniej niż którykolwiek z liderów ówczesnego świata. To on pierwszy nazwał to, co wtedy się działo ludobójstwem.

Czy Jan Paweł II pozostał obojętny wobec ludobójstwa w Rwandzie? Czy też aktywnie działał na rzecz zatrzymania konfliktu? Ostatnio w mediach pojawiły się zarzuty, że Jan Paweł II pozostał bierny wobec ludobójstwa, jakie w 1994 roku dotknęło Rwandę. Centrum przygotowało opracowanie zbierające wybrane wypowiedzi Papieża o Rwandzie. Wg Insegnamenti di Giovanni Paolo II tylko w latach 1994-1995 do Rwandy odniósł się on w 40 różnych tekstach. Większość z nich była dotąd trudno dostępna w polskiej wersji językowej.

przeczytaj opracowanie: RWANDA1994

Chętnych do dalszego zgłębienia tematyki i poszukania dalszych źródeł – zapraszamy również do Biblioteki Centrum Myśli Jana Pawła II.

Opublikowano 26.07.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.