Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jan Paweł II w obozie Auschwitz-Birkenau

Centrum Myśli Jana Pawła II oraz uczestnicy seminarium akademickiego „Logos zaangażowany”, związanego z działalnością edukacyjną Centrum, poszukują świadków wizyty Jana Pawła II w obozie Auschwitz-Birkenau w czerwcu 1979 roku.


Mówię bowiem nie tylko ze względu na tych, którzy polegli w czterech milionach ofiar na tym olbrzymim polu; mówię w imieniu wszystkich narodów, których prawa są zapoznawane i gwałcone. Mówię, bo obowiązuje mnie, obowiązuje nas wszystkich – prawda. Mówię, bo obowiązuje mnie, obowiązuje nas wszystkich troska o człowieka.
Jan Paweł II

Gdzie i kiedy padły te słowa? Pamiętasz…?

Centrum Myśli Jana Pawła II oraz uczestnicy seminarium akademickiego „Logos zaangażowany”, związanego z działalnością edukacyjną Centrum, poszukują świadków wizyty Jana Pawła II w obozie Auschwitz-Birkenau w czerwcu 1979 roku.

Seminarzyści, studenci i doktoranci polskich uczelni pod opieką red. Marka Zająca, pracują nad przygotowaniem wyjątkowego dokumentu upamiętniającego to wydarzenie. Twoje wspomnienia, pamiątki i fotografie mogą okazać się bezcenną pomocą.

Zachęcamy wszystkie osoby, które uczestniczyły w spotkaniu z Ojcem Świętym w Auschwitz-Birkenau lub też były bezpośrednio zaangażowane w jego przygotowanie, o kontakt telefoniczny z działem badawczym Centrum Myśli Jana Pawła II (tel. 48 22 826-42-21) lub mailowy (pod adresem: swiadek@centrumjp2.pl).

Więcej o projekcie seminaria akademickie LOGOS: TUTAJ.
 

Opublikowano 17.12.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.