Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jan Paweł II w obozie Auschwitz-Birkenau

Centrum Myśli Jana Pawła II oraz uczestnicy seminarium akademickiego „Logos zaangażowany”, związanego z działalnością edukacyjną Centrum, poszukują świadków wizyty Jana Pawła II w obozie Auschwitz-Birkenau w czerwcu 1979 roku.


Mówię bowiem nie tylko ze względu na tych, którzy polegli w czterech milionach ofiar na tym olbrzymim polu; mówię w imieniu wszystkich narodów, których prawa są zapoznawane i gwałcone. Mówię, bo obowiązuje mnie, obowiązuje nas wszystkich – prawda. Mówię, bo obowiązuje mnie, obowiązuje nas wszystkich troska o człowieka.
Jan Paweł II

Gdzie i kiedy padły te słowa? Pamiętasz…?

Centrum Myśli Jana Pawła II oraz uczestnicy seminarium akademickiego „Logos zaangażowany”, związanego z działalnością edukacyjną Centrum, poszukują świadków wizyty Jana Pawła II w obozie Auschwitz-Birkenau w czerwcu 1979 roku.

Seminarzyści, studenci i doktoranci polskich uczelni pod opieką red. Marka Zająca, pracują nad przygotowaniem wyjątkowego dokumentu upamiętniającego to wydarzenie. Twoje wspomnienia, pamiątki i fotografie mogą okazać się bezcenną pomocą.

Zachęcamy wszystkie osoby, które uczestniczyły w spotkaniu z Ojcem Świętym w Auschwitz-Birkenau lub też były bezpośrednio zaangażowane w jego przygotowanie, o kontakt telefoniczny z działem badawczym Centrum Myśli Jana Pawła II (tel. 48 22 826-42-21) lub mailowy (pod adresem: swiadek@centrumjp2.pl).

Więcej o projekcie seminaria akademickie LOGOS: TUTAJ.
 

Opublikowano 17.12.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.