Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jan Paweł II w obozie Auschwitz-Birkenau

Centrum Myśli Jana Pawła II oraz uczestnicy seminarium akademickiego „Logos zaangażowany”, związanego z działalnością edukacyjną Centrum, poszukują świadków wizyty Jana Pawła II w obozie Auschwitz-Birkenau w czerwcu 1979 roku.


Mówię bowiem nie tylko ze względu na tych, którzy polegli w czterech milionach ofiar na tym olbrzymim polu; mówię w imieniu wszystkich narodów, których prawa są zapoznawane i gwałcone. Mówię, bo obowiązuje mnie, obowiązuje nas wszystkich – prawda. Mówię, bo obowiązuje mnie, obowiązuje nas wszystkich troska o człowieka.
Jan Paweł II

Gdzie i kiedy padły te słowa? Pamiętasz…?

Centrum Myśli Jana Pawła II oraz uczestnicy seminarium akademickiego „Logos zaangażowany”, związanego z działalnością edukacyjną Centrum, poszukują świadków wizyty Jana Pawła II w obozie Auschwitz-Birkenau w czerwcu 1979 roku.

Seminarzyści, studenci i doktoranci polskich uczelni pod opieką red. Marka Zająca, pracują nad przygotowaniem wyjątkowego dokumentu upamiętniającego to wydarzenie. Twoje wspomnienia, pamiątki i fotografie mogą okazać się bezcenną pomocą.

Zachęcamy wszystkie osoby, które uczestniczyły w spotkaniu z Ojcem Świętym w Auschwitz-Birkenau lub też były bezpośrednio zaangażowane w jego przygotowanie, o kontakt telefoniczny z działem badawczym Centrum Myśli Jana Pawła II (tel. 48 22 826-42-21) lub mailowy (pod adresem: swiadek@centrumjp2.pl).

Więcej o projekcie seminaria akademickie LOGOS: TUTAJ.
 

Opublikowano 17.12.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.