Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jan Paweł II o polskiej kulturze

W piątek 16 listopada odbyła się w Warszawie sesja naukowa zorganizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II i Muzeum Historii Polski "Jan Paweł II o polskiej kulturze".

 


W sesji udział wzięli specjaliści z zakresu literaturoznawstwa i kulturoznawstwa, historycy, publicyści oraz zespół badaczy Muzeum Historii Polski, który opracował bazę wypowiedzi Jana Pawła II nawiązujących do literatury i kultury polskiej.

Referaty wstępne wygłosili:

prof. Bogdan Piotrowski – Universidad de La Sabana, Bogota (Kolumbia), literaturoznawca, autor wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich, tłumacz na język hiszpański m.in. "Tryptyku Rzymskiego", członek wielu międzynarodowych organizacji naukowych i redakcji czasopism, laureat nagród i odznaczeń m.in. "Zasłużony dla Kultury Polskiej",

dr Agnieszka Kurnik – Uniwersytet Jagielloński, Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna Ignatianum, specjalistka z zakresu literatury XIX i XX wieku

relacja KAI

Program sesji

Opublikowano 14.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.