Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jan Paweł II nieznany. Prawda o św. Janie Pawle II w relacjach świadków – Dr hab. Paweł Skibiński

 

Jan Paweł II nieznany. Prawda o św. Janie Pawle II w relacjach świadków

dr hab. Paweł Skibiński

 

Podczas seminarium podjęta zostanie przez uczestników próba zaanalizowania wybranych wspomnień z zasobu mediateki znajdującej się w Centrum Myśli Jana Pawła II pod kątem badań historycznych i humanistycznych. 
CMJPII dysponuje setkami oryginalnych wspomnień dotyczących św. Jana Pawła II, które nie były dotąd wykorzystywane jako źródła do badania pontyfikatu św. Jana Pawła II. Jest to kopalnia drogocennych kamieni, które jednak należy umiejętnie odnaleźć, wydobyć, wyselekcjonować spośród innych mniej wartościowych informacji i oszlifować poprzez interpretację stosowną interpretację.
Podczas seminarium uczestnicy zapoznają się z metodami analizy źródeł audiowizualnych, zestawiać je będą z tekstami pisanymi, poznają specyfikę źródła wywołanego (nagranej relacji).
Poprzez wspólne i indywidualne ćwiczenia przygotują się do napisania krótkiej samodzielnej analizy wybranego fragmentu materiału z mediateki. Najlepsze powstałe w ten sposób opracowania będą mogły być publikowane na stronach internetowych CMJPII.

 

✦ Terminy spotkań ✦
Czwartek: 10 III, 31 III, 7 IV, 21 IV, 28 IV, 12 V, 19 V
godz: 18:00 – 20:00

zdjecie- P.Skibińskidr hab. Paweł Skibiński (ur. 1973) – w 1997 skończył z wyróżnieniem studia historyczne na UW. Tam też obronił doktorat w 2002 r. Był stażystą na Universidad de Navarra w Pampelunie w 1999 r. Od 2002 do dziś jest wykładowcą w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2002 do 2005 wykładał w Wyższej Szkole Biznesu-National Louis University w Nowym Sączu. Od 2006 do 2008 kierował działem badawczym Muzeum Historii Polski w Warszawie. Od 2008 kierował projektem, a od 2010 do 2015 był dyrektorem Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. W 2014 uzyskał tytuł doktora habilitowanego z historii na Uniwersytecie Warszawskim. W 2015 został przewodniczącym Zespołu Redakcyjnego zapisków kard. Stefana Wyszyńskiego Pro Memoria. Opublikował 4 monografie i kilkadziesiąt artykułów naukowych, nie licząc licznych tekstów popularnonaukowych. Jest stałym współpracownikiem miesięcznika „W sieci historii”.  Specjalizuje się w historii XX wieku – dziejach Kościoła katolickiego XX wieku oraz historii Hiszpanii XX stulecia. Jest mężem i ojcem 3 dzieci. 

 

ZAPRASZAMY!

Opublikowano 09.08.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.