Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jakiego katolicyzmu potrzebujemy?

Portal Areopag21, na którym swoje blogi prowadzą m.in. Tomasz Terlikowski, Milena Kindziuk, Sebastian Duda, Jacek Moskwa, uruchomił we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II cykl debat. Pierwszą z nich, z Tomaszem Wiścickim z „Więzi”, na temat „Jakiego katolicyzmu potrzebujemy?”, możemy zobaczyć już dzisiaj.


Czy ważne dla Państwa są Bóg, wiara, religia, Kościół? – pyta Ewa Czaczkowska z „Rzeczpospolitej”. – Czy chcielibyście w sposób rzeczowy, merytoryczny i wolny od agresji rozmawiać na te tematy? Czy szukacie miejsca, w którym mogłyby się spotkać osoby z różnych środowisk katolickich, chrześcijańskich oraz poszukujące Boga, deklarujące się jako niewierzące?

Odpowiedzią na wszystkie pytania ma być Areopag21. Portal, na którym swoje blogi prowadzą m.in. Tomasz Terlikowski, Milena Kindziuk, Sebastian Duda, Jacek Moskwa, uruchomił we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II cykl debat. Pierwszą z nich, z Tomaszem Wiścickim z „Więzi”, na temat „Jakiego katolicyzmu potrzebujemy?”, można zobaczyć TUTAJ.

 

Opublikowano 18.02.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W Warszawie rozpoczyna się właśnie Warszawski Tydzień Kobiet. To dobra okazja, aby przypomnieć jeden z ważnych tematów, które podjęliśmy w ramach podcastów „Słuchając drogi”
To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu