Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jak nauczać o JP2? – zakończenie cyklu wykładów.

W sobotę 2 grudnia zakończyliśmy pierwszą część projektu JP2 w szkole, obejmującą wykłady i warsztaty dla nauczycieli pt. Jak nauczać o JP2?.


Celem wykładów było przekazanie nauczycielom wiedzy o wybranych aspektach nauczania i osoby Jana Pawła II. Zdobyta wiedza umożliwi następnie przygotowanie projektów lekcji dla uczniów w czasie warsztatów. Wykłady i warsztaty odbywały się w wybrane cztery soboty października, listopada i grudnia 2006 roku. Naszą inicjatywą chcieliśmy zachęcić do długofalowej współpracy z Centrum pedagogów gruntownie przygotowanych do przekazywania wiedzy o Janie Pawle II.

Podczas czwartego, ostatniego, spotkania bardzo interesujący wykład na temat teologii pielgrzymek Papieża do Polski wygłosił Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny miesięcznika "Więź". Warsztaty ponownie poprowadził dr Grzegorz Grochowski z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie (autor pierwszej gry planszowej o Janie Pawle II!). Na zakończenie uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty poświadczające ich udział w wykładach i warsztatach.

Podczas zajęć wykłady wygłosili:

dr Paweł Skibiński
    Tło historyczne pielgrzymek papieskich do Polski
dr Witold Starnawski
    Elementy filozofii podczas wizyt papieża w Polsce
ks. prof. Piotr Mazurkiewicz
    Myśl społeczna w nauczaniu Ojca Świętego skierowanym do rodaków
red. Zbigniew Nosowski
    Elementy teologii podczas pielgrzymek Jana Pawła II do Ojczyzny

Wspominając zaangażowanie podczas zajęć i wspaniałą atmosferę im towarzyszącą, mamy nadzieję na owocną współpracę z nauczycielami w przyszłości.

 

Opublikowano 13.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.