Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jak nauczać o JP2? – zakończenie cyklu wykładów.

W sobotę 2 grudnia zakończyliśmy pierwszą część projektu JP2 w szkole, obejmującą wykłady i warsztaty dla nauczycieli pt. Jak nauczać o JP2?.


Celem wykładów było przekazanie nauczycielom wiedzy o wybranych aspektach nauczania i osoby Jana Pawła II. Zdobyta wiedza umożliwi następnie przygotowanie projektów lekcji dla uczniów w czasie warsztatów. Wykłady i warsztaty odbywały się w wybrane cztery soboty października, listopada i grudnia 2006 roku. Naszą inicjatywą chcieliśmy zachęcić do długofalowej współpracy z Centrum pedagogów gruntownie przygotowanych do przekazywania wiedzy o Janie Pawle II.

Podczas czwartego, ostatniego, spotkania bardzo interesujący wykład na temat teologii pielgrzymek Papieża do Polski wygłosił Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny miesięcznika "Więź". Warsztaty ponownie poprowadził dr Grzegorz Grochowski z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie (autor pierwszej gry planszowej o Janie Pawle II!). Na zakończenie uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty poświadczające ich udział w wykładach i warsztatach.

Podczas zajęć wykłady wygłosili:

dr Paweł Skibiński
    Tło historyczne pielgrzymek papieskich do Polski
dr Witold Starnawski
    Elementy filozofii podczas wizyt papieża w Polsce
ks. prof. Piotr Mazurkiewicz
    Myśl społeczna w nauczaniu Ojca Świętego skierowanym do rodaków
red. Zbigniew Nosowski
    Elementy teologii podczas pielgrzymek Jana Pawła II do Ojczyzny

Wspominając zaangażowanie podczas zajęć i wspaniałą atmosferę im towarzyszącą, mamy nadzieję na owocną współpracę z nauczycielami w przyszłości.

 

Opublikowano 13.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.