Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jak dyskutować z nieomylnym?

Spotkanie stanowiło próbę odpowiedzi między innymi na pytanie o twórczość i wolność poszukiwań intelektualnych, autorytet Kościoła, nieomylność papieża.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

  • red. Jarosław Makowski, dziennikarz specjalizujący się w tematyce religijnej. Absolwent filozofii i teologii Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, członek redakcji „Tygodnika Powszechnego”. Autor książki: „Dziesięć ważnych słów. Rozmowy o dekalogu”, (Wydawnictwo Literackie 2001) oraz redaktor i współautor książki „Leksykon wielkich teologów XX i XXI wieku”, (Więź 2003),
  • o. dr Piotr Napiwodzki OP, wykładowca Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Dominikanów w Krakowie, asystent Departamentu Nauk Religinych i Filozofii Uniwesytetu we Fryburgu,
  • dr Paweł Skibiński, doktor historii, adiunkt w Instytucie Historii Uniwersytetu, Przewodniczšcy Towarzystwa Oświatowo – Naukowego, członek redakcji „Kwartalnika Konserwatywnego”.

 

 

 

Dyskusje odbyły się 30 października 2007.

 

O spotkaniu napisał tygodnik „Idziemy”, 45 (114):

 

Opublikowano 28.02.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.